3 Sihirli Saç Yumuşatıcı İpucu

Saç Yumuşatıcı
  • 1 Star
    Loading...

3 Sihirli Saç Yumuşatıcı İpucu

Saçları güzel olan kadınlara bakıp kıskandığınız oluyor mu? Ya da saçlarını korumak için ne yaptıklarını merak ediyor musun? Belki de kendini kandırıyorsundur. “Onların genlerinde var” Gibi klişeleşmiş bir cümle ile! Ama şu bir gerçek ki Genler tek başına saç tipinizin nasıl olacağını belirlemez. Üzgünüz ama gerçek bu. Saçların yapısını yediğiniz yiyeceklerden bulunduğunuz ortamdaki kirliliğe, güneşten soğuk havaya kadar her şey etkiler. Aynı şekilde saç bakımı adına bir çok krem, kimyasal ve saç yumuşatıcı olduğu söylenen kremlerden kullananlar da saçlarına her zaman iyi etkiler beklememelidirler.

Bugün, temel saç bakım rejiminiz periyodik bitkisel kaplıca tedavileri ile birlikte çok önemlidir. Bu ekstra besin dozun. Tüm bu ter, duman, ısı ve kirliliğinin saçınıza yapışmasını, doğal parlaklığını ve sağlığını koruduğunu düşünün. Birçoğu saçlarını sağlıklı tutmayı başarabilirken, bu doğal ışıltıyı ve parlaklığı elde etmek kolay bir iş değildir. Saçınız ne kadar uzun ya da kalın olursa olsun, parlaklık ve yumuşaklıktan yoksun olması, daha fazla zarar görmesini sağlar.

Saç bakımında doğal bileşenlerin önemi ön plandadır. Hiçbir zaman yapay uygulamalar, doğal bileşenlerin sürekli beslemesinin gösterdiği uzun soluklu etkiyi göstermeyecektir. Onlar sadece günü kurtaran ve sürekli kullanarak daha fazla para harcamanızı sağlayan yapay kimyasallardır.

Saç Yumuşatıcı İpuçları

Saç Yumuşatıcı İpuçları

 

1-Diyet

Hindistan’ın önde gelen dermatologlarından biri olan Deepali Bhardwaj, dengeli beslenmenin önemini vurgulamaktadır: “Diyetiniz hayati bir rol oynamaktadır, yediğiniz şey yüzünüze, saçınıza ve cildinize yansır. Sağlıklı, parlak ve doğal saçlar için. Yeşil sebzeleri, proteinleri, C Vitamini, Omega 3, 6, 9, çuha çiçeği yağlarını ve E vitamini gibi diğer besinleri de unutmamalısınız.

Uzmanlara göre saçlarımız ve tırnaklarımız kemiklerimizin uzantısıdır. Saçlarımızın ve tırnaklarımızın büyümesinden sorumlu olan dhatus veya dokular kemiklerden gelir. Bu nedenle, çinko, magnezyum ve kalsiyum gibi mikro besinler kemik sağlığımız için önemlidir. Bunlar sağlıklı saç gelişimini sağlamak için de devreye girer. Uzmanlara göre, her sabah yenen bir avuç beyaz susam, günlük kalsiyum ve magnezyum dozunuzu karşılayacaktır. Düzenli diyetiniz ideal saç sağlığından emin olmak için 1200mg kalsiyum, 600mg magnezyum ve 60mg çinko karışımı olmalıdır.

  

2-Koruma

Saç yumuşatıcı bir etkinin ilk adımı saçınıza herhangi bir zarar vermekten kaçınmaktır. Saçınızın günlük olarak zarar verici dış etmenlere maruz kalması durumunda, dış uygulamalar veya doğru beslenmenin faydası umduğunuz kadar olmayacaktır.

Saçları düzenli olarak yıkayın, ter ve kir birikmesini önleyin. Kepek veya mantar enfeksiyonlarına karşı kontrol edin. Kafa derisinin hava aldığından emin olun. Bu şekilde saç yumuşatıcı etkileri kendiniz denetlemiş olacaksınız.

 

3-Beslenme ve Saç maskesi

“Saçınızı yıkadıktan hemen sonra ya da yıkamadan önce besleyici bir saç maskesi uygulayarak daha fazla besin kazandırabilirsiniz. Bu da saçlarınızı yumuşak ve ipeksi yapacaktır. Doğal yağlar saçınızın dokusunu yumuşatmak için genellikle harikadır. Hatta saf badem yağı, hint yağı veya zeytinyağlı susam yağı kombinasyonunu da uygulayabilirsiniz. ” Lider güzellik uzmanı Suparna Trikha’nın önerisidir.

1 adet püre haline getirilmiş avokado alın ya da yapın. 1 yumurta, 2 tatlı kaşığı mayonez, 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyu ile karıştırın. Yağlamadan sonra saç üzerine uygulayın. 45 dakika bekletin ve hafif bir bitkisel şampuanla yıkayın.

OKUYUCU YORUMLARI