4 Mükemmel Saç Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

4 Mükemmel Saç Maskesi

Saç maskesi, yüzyıllardır kadınlar tarafından tıpkı cilt bakımında kullanılan doğal maskeler gibi hazırlanıp kullanılmaktadır. Kullanım amacı sağlıklı saçlar elde etmektedir ki günümüzde kadınların birçok saç şikâyeti mevcuttur.

Bunlara bakacak olursak; hasarlı kökler, saç dökülmesi, kepek ve kuru saçlar çoğu kadına musallat olan saç bakım problemleridir. Genelde şikâyetler, saçların yağlı olmasıdır ki bununla ilgili detaylı bir araştırma yapmak ve bir dermatologdan yardım almak en iyisi olacaktır. Yağlı saç demişken yağlı saçlar ne kadar sık yıkanırsa o kadar sık aynı oranda yağlanacaklardır. Fikir edinmeniz açısından bununla ilgili makaleleri de okumanızı tavsiye ederim. Tüm bu sorunlara yönelik doğal, ev yapımı saç maskesi kürleri yapmak için mutfağınızdaki gıdalardan yardım alabilirsiniz. Makyaj uzmanı Aashmeen Munjaal’a ait, birkaç sağlıklı, kolay yapılabilen saç maskesi paketini paylaşmak istedik.

 

Saç Maskesi Tarifi

Saç Maskesi Tarifi

Hindistan cevizi ve kremsi saç maskesi

Kremsi maske kuru ve kıvırcık saçlar için en uygunudur. Nemlendirici özelliği saçları yumuşak ve parlak yapar. Hindistancevizi ve zeytinyağlarını karıştırın ve saçınızın kökünden ucuna hafifçe uygulayın. Bundan sonra, saçlarınızı duş başlığı ile kapalı tutun. Bir saatten fazla bekletin. Daha sonra, hafif bir bitkisel şampuanla durulayın ve saç kremi kullanın.

 

Muz kreması saç maskesi

Muz, zarar görmüş kökleri onararak saçları güçlü yapan doğal bir maddedir. Bir öğütücüde olgun muzu karıştırın. Sonra üzerine bir çorba kaşığı bal ekleyin. Saçınıza, özellikle köklerine uygulayın. 15 ila 20 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın. 

Yulaf ezmesi saç maskesi

Yağlı kafa derisi, kepek, kafa derisi tahrişi ve iltihaptan muzdarip olanlar için en uygun saç maskesi çözümlerinden birisidir. Aşırı yağı yok ederek yağlı saç derisini besler. Kepeği tedavi ederek ve saç köklerini koruyarak saç büyümesini hızlandırır. Yulaf ezmesi, taze süt ve badem yağını karıştırın ve bir macun yapın. Paketi kullanmadan önce saçınızın gevşek olduğundan emin olun. Saçlarına hafifçe uygulayın. 15 ila 20 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

Hibiscus saç maskesi

Hibiscusun zayıf kökleri güçlendirdiği bilinen zayıf kökler için bir çözümdür. Bir fincan su içinde ebegümeci yapraklarını ıslatın. Daha sonra zeytinyağı ve çiğ süt ile karıştırın. Bu paketi saça sürün. Saç maskesini 20 ila 25 dakika tutun ve su ile durulayın.

OKUYUCU YORUMLARI