Akne Cilt Lekeleri Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • 1 Star
    Loading...

Akne Cilt Lekeleri

Hormonal değişimler görüntümüzü değiştirebilir. Birçoğumuz da yüzümüzde meydana gelen bu değişimlerden yani akne lekeler ve sivilcelerden rahatsız oluruz. Rahatsız olup bu sivilce ve aknelerle oynayıp kanatınca sürekli kalan izler olur yüzümüzde. İki çeşit akne çıkabilir vücudumuzda. Soluk renkli akne veya çukur şeklinde akneler. Soluk renkli izlerin iyileşmesi uzun zaman alabilir. Çukur şeklinde akneler ise sivilcenin patlatılmasından dolayı oluşur. Doktorun yazacağı kremi kullanarak bu aknelerden kurtulabiliriz. Bir de yan etkisi var tabii bu ilaçların. Birçok yan etkisi olan kremler daha kötü olaylar da açabilir başımıza. Bitkisel yöntemleri kullanarak da aknelerden kurtulmak mümkündür.
Akneler İçin Doğal Çözümler

Tedavi sürecinin biraz zaman aldığını aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Biraz sabırla hareket ederseniz doğal bitkisel çözümler etkisini gösterecektir.

Akne Cilt Lekeleri

Akne Cilt Lekeleri

-Aloevera: Bitki özlerinden elde edilir. Yenileyici bir yapısı ve kimliği vardır. Akne tedavisinde oldukça etkilidir. Bir çay kaşığı özü akne bulunan yerlere yedirin ve 30 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

-Karbonat: Pullanmayı önler. Orta derecedeki akneler için çok uygun bir bitkisel tedavi yöntemidir. Yüzünüzü ıslatarak bir tutam karbonatı 3-4 saniye akneye uygulayın. Bunun ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.Bu yöntemi her gün yapmamalısınız. Haftada bir veya ikikere yapmak yeterli olacaktır.

-Limon: Cilt beyazlatmak isteyenler için mükemmel bir yöntemdir. Uyku moduna geçmeden önce uygulanmasında fayda var. Pamuğu limon suyuyla ıslatarak aknenin bulunduğu yere 20 dakika uygulayın.

-Bal: Yumuşatıcı ve yenileyici özellikleri vardır. Yağlı bir cilde sahipseniz bal ile yumurta sarısını karıştırıp maske yapabilirsiniz vücudunuza. Akne lekelerinde de muhteşem sonuç alabilirsiniz bu uygulamayla.

-Domates: Domates beta karoten açısından oldukça zengindir. Domatesi dilimler halinde keserek vücudunuza uygulayın. Domatesi blender dan geçirerek pamuk ile vücudu nemlendirmek için de kullanabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI