Akneli Ciltler İçin Bitkisel Maske Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Ciltte oluşan sorunlardan biri de aknedir. Akneyi tedavi etmek için öncelikle sorunun neden kaynaklandığını bulmak gerekir. Akne tedavisinde daima içeriden dışarıya doğru tedavi uygulanır. nde karaciğeri temizlemek ve sağlıklı beslenme esastır.

Bununla birlikte akne tedavisinde cilde düzenli olarak bakım yapmak esastır. Akne için cildinize bakım yapmak isterseniz, kırmızıturpu rendeleyip üzerine 1 çay bardağı elma sirkesi koyun. Bir gece beklettikten sonra temiz bir tülbentle süzün. Hazırladığınız karışımı cam bir saklama kabına koyup, hava almayacak şekilde ağzını kapatın. Her gün düzenli olarak hazırladığınız karışımı pamukla cildinize sürüp 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Bu karışımın kokusu biraz ağırdır. Ancak düzenli olarak kullanıldığı zaman sonuçları memnuniyet vericidir. Kırmızıturp maskesi aknelere iyi geldiği gibi ciltte oluşan lekelere ve siyah noktalara da iyi gelir.

cilt-sikilastiran-maske.jpgAkneli ciltler için bitkisel maske nasıl yapılır, akneli ciltler için bakım maskesi hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz, akneli ciltler için bakım maskesi yaparken hangi bitkisel ürünler kullanılır, konusunu konuşuyoruz. Akneli ciltlerde izleri de tedavi etmek gerekir. Akne izleri için cam bir kabın içine 1 adet salatalığı rendeleyin. Üzerine 1 bardak inek sütü koyun. Bir gece beklettikten sonra temiz bir tülbentle süzüp cam bir kabın içine koyun. Ağzını hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. Buzdolabında saklayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı gün aşırı pamukla cildinize sürebilirsiniz.

Akneli ciltler için hazırladığınız bitkisel maskelerden biri de limon maskesidir. Limon maskesi yapmak için cam bir kabın içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı limon ve 1 yemek kaşığı maden suyu koyun. Hazırladığınız karışımı cildinize pamukla uygulayın. 10 beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın. Bu maskeyi sabah ve akşam günde iki defa yapabilirsiniz.

Bu maske ciltte oluşan sivilceleri kuruttuğu gibi izlerini de yok etmek için kullanılır. Maskenin içeriğindeki limon sivilcelerin kurumasına yardımcı olurken, elma sirkesi de lekelerin rengini açar. Maden suyu cilt üzerindeki ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Böylece cilt yeni bir görünüme kavuşur.

OKUYUCU YORUMLARI