Ameliyatsız Burun Estetiği

  • 1 Star
    Loading...

Ameliyatsız Burun Estetiği

Hem kadınların hem de erkeklerin, estetik kaygılar ile tercih ettikleri operasyonların başında, burun estetiği ameliyatları geliyor. Yüze ifadesini kazandıran ve bakıldığında ilk dikkat çeken organ olan burunda, en küçük bir değişiklik bile hemen kendini belli ediyor.

Ameliyatlardan korkan veya sonrasında yaşayacağı iyileşme sürecini göze alamayanlar için günümüzde ameliyatsız burun estetiği talepleri oldukça artmaktadır. Bu uygulamalar, burnunun yapay bir görünüm almasından çekinen ve doğal görünümü kaybetmeden de düzelmek isteyenlerin başlıca tercihi oluyor. Operasyonlara göre ameliyatsız burun estetiği fiyatları daha uygun olduğu için de oldukça talep görmektedir.

 

Kalıcı Askılama Yöntemi

Bu yöntem ile kemik ve kıkırdak yapısında değişiklik yapmadan, ameliyatsız burun küçültme sağlanabiliyor. Lokal anestezi ile bir saatten az zaman içerisinde gerçekleştirilen operasyon ile burun ucunda kaldırma, burun deliklerinde veya ucunda daraltma işlemleri sağlanabiliyor. Burun ucuna içeriden, kesi atılmadan, özel askılama ipiyle atılan düğümlerle gerçekleştirilen işlem, ufak bir müdahale ile yüz ifadesinde hoş değişimleri sağlayabiliyor.

Uygulama sonrası burunda ufak şişkinlik görülebilmektedir. Bu şişliğin çabuk inmesi için burnun üst kısmına bant yapıştırılıyor.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Askı Yönteminin Avantajları

Bu yöntem ne kadar kalıcı askılama olarak anılsa da, dileyen hastalar, daha sonrasında içerideki ipleri aldırarak burunlarını eski görünümüne döndürebiliyorlar. Ayrıca bu operasyon esnasında hasta dilerse, içerden küçük bir kesi atılarak ameliyatsız burun kemiği törpüleme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Uygulamadan memnun kalanlar için ise herhangi bir işlem tekrarına gerek olmaması bu yöntemi, botoks ve dolgu yöntemlerinden ayrılıyor.

 

Botoksla 5 Dakikada İşlem Bitiyor

Sinir sistemlerine etki ederek, kas hareketlerini engelleyen botoks, burun ucu sarkma şikayeti olan hastaların ameliyatsız bir şekilde istedikleri görüntüyü kazanmalarını da sağlıyor. Botoksla ameliyatsız burun estetiği, 5 ila 15 dakika arasında yapılabilen bir operasyon olduğundan ve görüntüsünü beğenmeme korkusu yaşayanlar için kalıcı bir sonuç olmamasından dolayı tercih ediliyor.

Botoks Nasıl Etki Ediyor?

Burnun uç kısmını aşağıya çeken kaslar bulunmaktadır. Bazı insanlar güldüklerinde bu kaslar, daha fazla çekilmeye sebep olurlar. Bu da mimiklerle aşağı sarkan ya da oynayan bir burun görüntüsü ile kişiyi rahatsız etmektedir. Bu kaslara botoks uygulaması yapılmasından 2 ila 3 gün sonra etki görülmeye başlar. Doğru bir uygulama sonrası hiçbir ağrı, şişlik veya morarma sorunu yaşanmaz.  Uygulamanın etkisi 6 aya kadar sürebilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar botoks yöntemini, diğer yöntemlere göre maliyetinin düşük olmasından dolayı tercih etmektedirler.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

 

Hafif Kemerli Burunlar İçin Dolgu Yöntemi

Dolgu yöntemi ve botoks, kişinin burun yapısına göre birlikte kullanılabileceği gibi sadece dolgu uygulaması ile de burnundaki estetiksel kusurlar giderilebilmektedir. Burundaki boşluklara uygulanması ile kemerli görünümü azaltmaya yarayan uygulama, doğru uygulama ile eğrilik, girinti, çıkıntı gibi orantısızlıkları azaltma içinde kullanılıyor. Kişiye göre farklılık gösteren etki süresi 6 ay ile 1 sene arası değişebilmektedir.

 

Geçici Dolgu Tercih Edilmelidir

Vücuda enjekte edilen dolgu maddeleri bazen alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir. Kalıcı dolgu maddeleri, bu tür yan etkilerde çıkarılamayacağı için geçici dolgu maddeleri kullanımı uygundur. Yeni geliştirilen yarı kalıcı diye anılan dolgu maddeleri de son dönemde kullanılmaktadır. Geçici dolguların etkisi 5-9 ay arası iken yarı kalıcı maddeler ile bir yılı aşkın etki süreleri görülebiliyor. Bu da fiyat karşılaştırması yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka konudur.

Dolgu için kullanılan madde, uygulama yaptırılacak merkez ve hekime göre değişkenlik gösterebileceğinden, mutlaka sorulmalı ve madde hakkında araştırma yapılmalıdır.

OKUYUCU YORUMLARI