Ayakları Dinlendirme Yöntemleri Nelerdir?

  • 1 Star
    Loading...

Vücut, yorulduğunda en çokta ayaklar hisseder. Bu nedenle ayak bakımı önemlidir. Ayakları dinlendirmenin birçok yöntemi vardır. Bunlardan biri, bir kabın içine ılık su koyun. Suyun içine bir yemek kaşığı soda ve kaya tuzu katın. Hazırladığınız suyun içine ayaklarınızı koyup, yarım saat kadar bekletin. Ayaklarınızın ağrısının hafiflediğini hissettiğiniz zaman, ayaklarınızı kovanın içinden çıkarın.

Ayakları Dinlendirme Yöntemleri Nelerdir?.Cam bir kabın içinde bir tatlı kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı portakal kabuğu rendesi, bir tatlı kaşığı papatya havanda ezildikten sonra cam kabın içine konulup, krem haline gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı ayaklarınıza sürüp, nemli ve gazlı bir bezle sarın. Ayaklarınıza çorap giyip, bir gece bu şekilde yatın.

Bu yöntemle ayaklarınızın ağrısını geçirdiğiniz gibi ayaklarınızın ihtiyacı olan bakımı yapmış olursunuz. Ayaklarınızda nasır, topuklarda çatlama problemi varsa bu maskeyi haftada en az bir defa ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu maske ayaklarınıza bakım yaparak, ipeksi bir yumuşaklık sağlar.

Ayakları dinlendirme yöntemleri nelerdir, ayakları dinlendirmek için neler yapılabilir, ayaklara nasıl bakım yapılır, konusunu konuşuyoruz. Ayakları dinlendirmek için, uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise şöyledir.  İki litre suyu kaynattıktan sonra içine 2 yemek kaşığı kırk kilit otu koyun. 5 dakika daha kaynattıktan sonra altını kapatıp, demlemeye bırakın.

Demlenme işleminden sonra, posasını süzüp, kırk kilit çayını bir kabın içine koyun. İçine eşit miktarda su koyup, ayaklarınızı hazırladığınız suyun içine koyun. Bekletebildiğiniz kadar ayaklarınızı bu suyun içinde bekletin. Ayaklarınıza uyguladığınız bu kür sayesinde ayaklarınızın ağrısı geçecek, yorgunluğu gidecektir. Ayrıca kırk kilit otu tırnaklarınıza bakım yapar. Bu nedenle haftada en az bir defa bu kürü ayaklarınıza uygulamakta büyük faydalar vardır.

Ayakları dinlendirmek için, uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise şöyledir. Bir kabın içine sıcak su koyun. İçine bir miktar doğal kaya tuzu, biraz deniz tuzu, ve mentol koyun. Hazırladığınız karışıma ayaklarınızı koyup, rahatlayana kadar suyun içinde bekletin. Ayaklarınızın rahatladığını hissettiğiniz zaman, suyun içinden çıkarıp, susam yağı ile masaj yapın. Özellikle ayakta çalışanlar için, faydalı, ayakları dinlendirici güzel bir yöntemdir.

OKUYUCU YORUMLARI