Bakımlı Görünmenin Yolu Kırmızı Ruj mudur?

  • 1 Star
    Loading...

 

Bakımlı Görünmenin Yolu Kırmızı Ruj mudur?

Bugün her kadının çantasında bir ruj bulunur. Siyah rengi üretilse bile kırmızı rujun yeri kadınlarda hep ayrıdır. Kişisel bakım ürünleri arasında vazgeçilmez bir kalem olan kırmızı ruj ilk kez 1915 yıllarında ruj şekline büründü. Eski zamanlarda kadınlar kırmızı killeri, kırmızı kabuklu deniz hayvanlarını dudaklarına sürerlerdi. Cleopatra’nın bile bu malzemeleri sık sık kullandığı biliniyor.

Kırmızı Ruj İş Bulmayı Kolaylaştırıyor mu?

Gün boyu çıkmayan kırmızı rujların bulunması ile tüketimi çok artan kırmızı rujun iş bulmayı kolaylaştırdığını söyleyen ünlü modacı Elizabeth Arden satışların patlamasına yol açmıştı. Kişisel bakım ürünleri listesinde böyle başa geçen ruj toplumsal araştırmalar bile neden oldu. Bu arada bir kadının iki şeye ihtiyacı vardır; topuklu bir çift ayakkabıya ve kırmızı bir ruja diyen modacılar da görüldü.

Madonna Başı Çekiyordu

1980’lerin unutulmaz pop ikonu Madonna kıpkırmızı rujları ile hatırlanıyor. Verdiği konserlere hem ilginç kıyafetleri hem de kıpkırmızı ruju ile çıkardı.  Günümüzde ise Lady Gaga bu akımı sürdürüyor. Kırmızı ruj diğer pek çok ünlünün de vazgeçemediği bir ürün. Ama kırmızı ruj sanki bakımlı görünmenin ötesinde dikkatleri çekmek için daha çok kullanılıyor. Kişisel bakım ürünleri kadın dünyasında her zaman yerini bulacak, örneğin her kadının çantasında bir deodorant genellikle vardır ama kırmızı ruj içinse daha bir iddialı olmak gerekiyor.

OKUYUCU YORUMLARI