Balkabağı ile Saç Uzatma Maskesi

Kabakla Saç Uzatma Maskesi
  • 1 Star
    Loading...

Kabakla Saç Uzatma Maskesi

Kadınlar kısa sürede saçlarının istedikleri uzunluğa gelmesini istemektedir. Piyasada da birçok saç uzatma ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra bitkisel yöntemlerle saç uzatma yöntemleri de sıklıkla denenmektedir.

Doğal saç maskeleri, saç uzatmak için en çok uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu maskeler arasında kabakla saç uzatma maskesi de en sık uygulanan maç maskesi olarak bilinmektedir.

 

Kabak içerisinde A, C vitaminleri bulunmaktadır. Potasyum açısından da zengin bir besin olan kabak faydaları çok olan besinler arasında yer almaktadır. Kabak içerisinde bulunan A vitamini, kafa derisi için en iyi antioksidan madde olarak bilinmektedir. C vitamini de saçları besleyerek sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olmaktadır. Tüm saç tipleri için uygulanan kabakla saç uzatma maskesi yaygın olarak kadınlar tarafından uygulanmaktadır.

 

Kabakla Saç Uzatma Maskesi

Kabakla Saç Uzatma Maskesi

Kabakla Saç Uzatma Maskesi Uygulaması

Pratik bir şekilde saçlara uygulanabilen kabak maskesi saçın beslenmesine de yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra düzenli uygulandığında saçın uzamasına, sağlıklı bir görünüm kazanmasına da büyük katkısı bulunmaktadır.

  • 4 yemek kaşığı suda haşlanmış bal kabağı
  • 2 yemek kaşığı katı Hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı bal maskeyi hazırlamanız için gerekli olan malzemeler arasında yer almaktadır.

Maskeyi hazırlamaya başlamadan önce bal kabağını haşladıktan sonra püre haline getirmelisiniz. Kabağı haşlamadan önce temizleyip, doğramalısınız. Kaynatarak veya mikrodalgada yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Kabak ve diğer malzemelerin miktarını saç yoğunluğunuza göre artırıp azaltabilirsiniz.

Haşlanıp püre haline getirdiğiniz bal kabağını kaseye alın. Kaseye katı Hindistan cevizi yağı ve balı ekleyip karıştırın. Saçlarınıza karışımı eşit miktarda masaj yaparak sürün. Bir bone geçirerek maskeyi saçınızda 15 dakika boyunca bekletin. Bekletme süresi sonunda soğuk su kullanarak saçınızı durulayabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI