Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?

Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?
  • 1 Star
    Loading...

Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kadınlar için saç inanılmaz derecede önemlidir. Saçlarının rengi, nasıl göründüğü, uzunluğu ve kesimi, kadınların en çok kafa yorduğu konular arasındadır. Kadınlar tarafından, saçlarda en sık yapılan değişikliklerden biri de saç rengidir. Kimi zaman, siyah, kestane gibi koyu renkler tercih edilirken, kimi zaman da saç renginin açılması istenir. Boyanmış saçların, renginin açılması için kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Peki, boyalı saç rengi nasıl açılır? Hangi yöntemleri deneyerek anında saç rengini açarız.

  

Boyalı Saç Rengi Açmak İçin Kullanılan Yöntemler

  • Peroksit ile saç rengi açma: Peroksit ile boyalı saç rengi nasıl açılır? Peroksit, saç boya kutuları içerisinde olan küçük şişelerdeki sıvıdır. Peroksit de, diğer saç açma yöntemleri gibi kimyasaldır ve saça zarar verebilir. Ancak, diğer yöntemlere nispeten daha iyidir. Peroksit kullanacaksanız, saç tonunuza göre tercih yapmalısınız. Yani, saçınız koyu renkse %9’luk, eğer açık renkse %6’lık bir peroksit kullanmalısınız. İlk olarak peroksiti, boya kabına boşaltıp, eldivenlerinizi takmalısınız. Ardından saçınıza eşit miktarda uygulamalı ancak saç diplerinize sürerken dikkatli davranmalısınız. İşlem bittikten sonra, 15 dakika bekleyerek, saçınızı kurutma makinesi ile kurutmanız gerekiyor. Saçınız tamamen kuruduğunda ise saçınızı soğuk su ile yıkamalısınız. Peroksit ile saç açma işlemi böylece tamamlanmış olur.
Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?

Boyalı Saç Rengi Nasıl Açılır?

  • Oryal ile saç açma: Oryal ile saçlarınızı kolayca açabilirsiniz ancak bunun, tüm saç yöntemleri arasında en zararlısı olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak bu işlemi temiz saça uygulamamalı ve bir gece önceden saçınıza badem ve hindistan yağı ile bakım yapmalısınız. Bunun için oksidan kremi ve toz oryale ihtiyacınız vardır. Oryalle kremi, bir kap içerisinde karıştırarak başlayabilirsiniz. Mutlaka eldiven kullanmalısınız. Saç uçlarından başlayarak, saçınıza uygulamalısınız. Bu karışımı saçınızda 30 dakikadan fazla tutmamanız oldukça önemlidir. Ardından saçınızı soğuk su ile yıkayıp, iyice durulamanız gerekiyor.

 

  • Oksidan kremi ile saç açma: Boyalı saç rengi açmak için en çok kullanılan, en kolay yöntemlerden biridir. Saça, peroksit ve oryale nispeten çok daha az zarar verir. Saç tonunuza ve istediğiniz saç tonuna göre %3, %6, %9 ya da %12’lik bir oksidan kremi satın almalısınız. Oksidan kremini, kirli saça uygulamanız tavsiye edilir. Uçlardan başlayarak, tüm saçınıza uygulamalısınız. İşlem bittikten sonra bir süre bekletip, saçınızı iyice yıkamalısınız. Oksidanı da, oryal gibi saçınızda 30 dakikadan fazla bekletmemeniz gerekmektedir.

 

  • C vitamini ile saç açma: C vitamini ile boyalı saç rengi nasıl açılır? C vitamini tabletine, İngiliz karbonatına, bir şampuana, besleyici bir yağ türüne ve c vitamini ampulüne ihtiyacınız vardır. Vitamin tabletlerinden 10 tanesini ezmeli, İngiliz karbonatı ile karıştırmalı ve üzerine de vitamin ampulünü kırmalısınız. Diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırmalı ve saçınıza uygulamalısınız. 1 saat bekleterek yıkamanız yeterlidir.
OKUYUCU YORUMLARI