Boyalı Saçlara Nasıl Maske Yapılır

  • 1 Star
    Loading...

Saçları boyatmak, saçın bir miktar yıpranmasına neden olur. Boya içeriğindeki kimyasallar nedeni ile saçları keçeleştirir. Bu nedenle boyalı saçlara sık sık besleyici ve onarıcı bakım maskeleri yapmak gerekir. Boyalı saçların bakımı kuaförde yapıldığı gibi evde bitkisel ürünlerle de yapılabilir.

Evde boyalı saçlara bakım yapmak şüphesiz çok daha ekonomiktir. Ayrıca vaktini kendiniz belirlediğiniz için de vakit yönünden size avantaj sağlayacaktır. Saçlarınız parlaklığını ve canlılığını yitirdiğinde evde kendiniz bakım maskesi yaparak saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Boyalı saçlara nasıl maske yapılır, boyalı saçlara bakım yapılırken nelere dikkat etmek gerekir, boyalı saçların bakımında hangi bitkisel ürünler kullanılır, konusunu konuşuyoruz. Evde boyalı saçlar için maske hazırlarken elinizde bulunan malzemelerden yararlanabilirsiniz.

Boyalı saçlar için biberiye ve zeytinyağlı bakım maskesi:3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 5 damla biberiye yağını bir cezveye koyup hafif bir şekilde ısıtın. Hazırladığınız maskeyi sıcak olarak saç diplerine sürüp, yarım saat kadar saçlarınızda bekletin. Sonrasında saçlarınızı şampuanlayıp durulayın. Biberiye yağı, yıpranan saçların köklerini onarıp güçlendirirken, zeytinyağı da saçların kuruluğunu alıp, saçları nemlendirecektir.

Boyalı saçlar için yumurtalı zeytinyağlı bakım maskesi: Cam bir kasenin içinde 1 yumurta kırıp üzerine 3 yemek kaşığı zeytinyağını koyup güzelce çırpın. Hazırladığınız maskeyi saçların diplerinden başlayarak uçlarına doğru sürün. Bir saat kadar maskeyi saçlarınızda beklettikten sonra şampuanlayıp güzelce durulayın. Yumurta saçların parlaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Boyalı saçlar için yumurta, bal ve zeytinyağlı bakım maskesi: Cam bir kabın içine 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı yoğurt, 3 yemek kaşığı bal ve 1 yumurtayı koyup, krem haline gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saçların diplerinden başlayarak uçlarına doğru saçlarınızın her tarafına eşit bir şekilde sürün. Başınıza bone geçirip maskeyi saçlarınızda 1 saat kadar beklettikten sonra şampuanlayıp ılık su ile durulayın. Bu maske saçların ihtiyacı olan vitaminleri içerisinde barındırdığından haftada en az bir defa uygulamak iyi olur.

Saçlarınıza bakım yapmakla birlikte beslenmenize dikkat edin. Vücutta bir takım vitamin eksik oluşu saçların dökülmesine neden olur.

OKUYUCU YORUMLARI