Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?.

Kadınların en büyük zevklerinden biri saçlarında yaptıkları değişikliklerdir. Kadınlar hayatlarında değişiklik yapmak istedikleri zaman işe saçlarından başlarlar. Saçlarınızı boyatırken, boyanın saçlarına zarar vermesini istemiyorsanız, kullandığınız boyanın kalitesine dikkat edin. Kimyasallardan arındırılmış, sağlığa zarar vermeyen, bitkisel yağlarla desteklenmiş, organik saç boyalarını tercih edebilirsiniz.

Boyalı saçlar, daha çabuk dökülür ve daha hızlı kırılır. Bu nedenle boyalı saçlar, özenli bir bakım ister. Saçlarınızı boyattıktan sonra, boyanın açılmaması için, dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Bu hususlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Saçlarınızda boya varsa, yüzerken ya da güneşlenirken, saçlarınıza dikkat edin. Su ve güneş saçlarınızın rengini açar.
  • Boya saçların keçeleşmesine neden olur. Boyalı saçlar daha sık dolaşır. Saçlarınızı sık sık fırçalayarak dökülmesine engel olabilirsiniz.
  • Boyalı saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Boyalı saçları saç makinesi ile kurutmak, saçlarınızın kırılmasına neden olur. Havlu kullanarak kurutabilirsiniz.
  • Boya saçların, nemini alır, saçın daha kuru görünmesine neden olur. Saçlarınızın doğal görünmesi için, nemlendirici şampuan kullanın.
  • Boyalı saçlara ipeksi bir görünüm kazandırmak için, saçlarınızı yıkarken şampuanlar birlikte saç kremi de kullanın. Saç kremi saçlarınızı yumuşatır ve dalgalandırır.
  • Boyalı saçların daha çok bakıma ihtiyacı vardır. Boyalı saçları beslemek için, haftada en az bir defa saçlarınıza bakım maskesi uygulayın. Saçlarınızın diplerine kan dolaşımını hızlandırmak, ölü deriyi atmak ve saçlarınızın nefes almasını sağlamak için, masaj yapın.

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?.Boyalı saçların bakımı nasıl yapılır, boyalı saçlara bakım yaparken nelere dikkat edilmelidir, konusunu konuşuyoruz. Boyalı saçlar için ideal maske, vitamin ve mineral açısından zengin saçları besleyen, E vitamini içeren, badem yağı ya da zeytinyağı gibi bitkisel yağlarla desteklenmiş saç güçlendirici bakım maskesidir. Bakım maskesi saçları güçlendirdiği gibi saçlarda oluşan kepek ya da konağı yok eder.

Boyalı saçlara bakım maskesi hazırlamak için, cam bir kabın içine 2 yemek kaşığı saf zeytinyağı, 2 yemek kaşığı badem yağı, 1 adet bıldırcın yumurtasını koyup, güzelce karıştın. Hazırladığınız karışımı saç diplerinden başlayarak uçlarına kadar saçlarınıza sürün. Maskeyi en az 1 saat saçlarınızda beklettikten sonra şampuanlayıp, güzelce durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterlidir.

OKUYUCU YORUMLARI