Burun Estetiği

Burun Estetiği
  • 1 Star
    Loading...

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı ya da tıp bilimindeki adı ile rinoplasti ameliyatı, cerrahi bir operasyon ile burnunuzu kısaltmak veya uzatmak amacı ile, burun deliklerini küçültmek, şekli veya kontur değiştirmek gibi burnunun ön kısmını kaldırmak için yapılan cerrahi müdahaleler ile yapılan estetik ameliyatlarındandır. Neredeyse günümüzde insanların burun estetiği ameliyatlarını güzel görünmek amacı ile de tercih ettiklerinin farkındayız.

 

Burun Estetiği Nedir?

En fazla yapılan ameliyatlardan biri olan burun estetiği, burnun içerisindeki kıkırdak ve kemik yapısına müdahale edilerek burnun istenilen görünüme sokulması, eğrilik veya bozukluğun giderilmesi ve burnun daha rahat ve açık bir şekilde nefes alabilmesi için yapılan cerrahi operasyonlardan birisidir. Burun estetik ameliyatlarında farklı işlemler yapılmakta ve bu ameliyata giren kişinin önemli bir risk alması gerektiğini bilmesi gerekmektedir. Yeni teknolojik aletlerin ve bu daldaki uzman cerrahların gerçekleştirdiği bu ameliyatların artık kısa süreli yani en fazla 1buçuk saat civarında bitmesi ile de hem rahatlayabilir hem de istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyat yaşı genellikle 16 veya 18 yaşından itibaren başvurularak yapılabilecek yaş olması ile dikkat edilmesi gereken yaş sınırı bulunmaktadır.

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği Neden Yapılır?

İnsanların yüz çevresinde en çok dikkat çeken yerin burun olması sebebi ile görünüş bakımından rahatsızlık vermesi durumunda ve nefes alamama sorunlarında karşılaştıkları sıkıntılar sonucu burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duymaktadırlar. Cerrahların burun için yapacakları ameliyatlarda neden olarak gösterdikleri nedenlerde şunlardır:

  • Geçirilen kaza sonucu burnun simetrisinin bozulması,
  • Burun deliği fazla genişse,
  • Burun çarpık bir görünüm şeklindeyse,
  • Burun ucu aşağı sarkmış ise,
  • Burun kemiği kemerli görünüyorsa,
  • Önceden yapılmış burun estetiğinde sorun varsa,
  • Kişini burun yapısı ve şekli hoşuna gitmiyorsa bu gibi sebeplerden dolayı burun estetiği yaptırmak isteyenler uzmanlarla görüşerek ne gerekli ise yapılması konusunda bilgi almalıdırlar.
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerçekleşen plastik cerrahi işleminde burun içerisine tampon fazla gerekmediği taktirde konulmayabilir. Ancak genel olarak 1 veya 2 gün için konulabilmektedir. Burun estetik ameliyatından sonra kişi 2 yada 3 gün içerinde ayağa kalkabilse bile doktorunun vereceği kararlar ve öneriler aşamasında bunu gerçekleştirmelidir. Göz etrafındaki morarma genellikle bir hafta içerisinde yok olur. Burunda hafif bir şişme de olması bu hafta içerisinde yavaşça inmeye başlar. Ancak sigara içen kişilerde oluşan şişlikler geç iyileşmeye başlar. Ve hiçbir şekilde ameliyattan sonra sigara içilmesi önerilmez. Yüzme, koşu gibi öne eğilme gerektiren hareketler yapılmamalıdır.

OKUYUCU YORUMLARI