Cansız Saçlara Bakım Önerileri

Cansız Saçlara Bakım Önerileri
  • 1 Star
    Loading...

Cansız Saçlara Bakım Önerileri

Cansız saçlar, pek çok kadının ortak derdi. Cansız saçları canlandırmak, kadınlar için genellikle zor ve meşaketli bir süreçtir. Cansız saçları canlandırmak için kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de kuşkusuz ki besleyici özleri ile saçlarınızı besleyerek onarmaya yarayan bitkisel yağlardır. Cansız saçları, parlatmak ve ona ipeksi bir görünüm kazandırmak için argan yağı, susam yağı, badem yağı, sarımsak yağı, çam yağı ve ardıç yağı gibi bitkisel yağları saçlarınızı canlandırmak ve dökülmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Kuruyan saç cansızlaşır ve cansızlaşan saç koparak dökülmeye başlar.

 

Cansız saç, mat ve kuru bir görünüme sahiptir. Genellikle fazla boya ve işlem görmüş saçlar cansızlaşır ve güçsüzleşir. Saçlara çok fazla fön çekmek, maşaya maruz bırakmak ve sık sık boyatmak saçın cansızlaşmasına neden olur. Saçın cansız görünümüne neden olan bir diğer etkense yanlış ve düzensiz beslenmektir. Saçlarınızın sağlıklı ve canlı görünmesinde beslenme alışkanlıklarınızın da önemi büyüktür. Göz alıcı saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınıza iyi bakmalı ve bol bol su içmeye özen göstermelisiniz. Saçlarınızın eski canlılığını geri kazanmasını sağlamak için omega 3 yağı içeren balıkları bol bol içmelisiniz.

Cansız Saçlara Bakım Önerileri

Cansız Saçlara Bakım Önerileri

Saçlarınızın eski canlılığını ve ipeksi dokusunu geri kazanması için saçlarınız ile ısıyı daha az buluşturmalı ve haftada en az bir defa saçlarınızın beslenmesine katkıda bulunmak için saç maskesi uygulamalısınız. Saçınızın canlılığını koruması için beslenmenize çok dikkat etmeli, bol bol meyve ve sebze tüketmelisiniz. Cansız saçlarınızın güçlenip, kırıklarının onarılmasını sağlamak için bitkisel yağlarla duştan çıktıktan sonra saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. Saçlarınızın cansızlaştığını, saçlarınızın mat görünmesinden ve kuruluğundan da anlayabilirsiniz. Saçlarınızın nem miktarı dengelenmeye başlayınca saçlarınızın cansız görünümü de azalmaya başlar.

OKUYUCU YORUMLARI