Cildi Gençleştiren Meyveler

Cildi Gençleştiren Meyveler
  • 1 Star
    Loading...

Cildi Gençleştiren Meyveler

İnsanlar çoğu güzel ve sıkı bir cilde sahip olmak istedikleri için kozmetik ürünlerine tonla para harcıyor. Halbuki tükettikleri bazı besinler sayesinde buna gerek yok. Gün içinde tükettiğiniz bazı besinler sayesinde cildiniz daha sıkı hale gelirken aynı zamanda sağlıklı bir beslenme düzeni de elde ettiğiniz için bazı durumlar sizin için değişmeye başlayabilir. Cilt sağlının korunmasına ve kırışıklıkların azalmasına yardım eden bazı sebzeler vardır. Bunlar pancar, maydanoz, kekik, brokoli, yeşil yapraklı sebzeler, roka gibi besinlerdir. Kadın-erken bir çok kişiye fayda sağlayan bu besinler tüketilerek sağlık için önemli bir adım atılabilir.

 

Avokado:

Kuru cilt yapısına sahip insanlar için oldukça etkili bir meyvedir. Derinin kurumasını önler. Aynı zamanda duyarlı ve kurumuş, yıpranmış derinin iyileşmesini ve güçlenmesini destekler. Glutathion ve Lutein gibi içerikleri sayesinde antioksidan içerir. Bu antioksidanlar sayesinde cildin canlılık kazanması kolaylaşır.

 

Elma:

E vitamini içeriğine sahip olan ve cildi destekleyen elma folik asit içerir. Cildin berraklaşmasını sağlayarak canlı bir cilt görünümü sağlar.

Cildi Gençleştiren Meyveler

Cildi Gençleştiren Meyveler

Dut:

Kırışıklık konusunda oldukça etkilidir. Yaşlanmayı geciktiren antioksidan içeriğine sahiptir. Aynı zamanda kısa zamanlı denge ve hafıza içinde önemli bir rol oynar.

 

Nar:

Kırışıklıklara karşı nar etkili bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda ciltte oluşan kırışıklıklar için çilek, yaban mersini, böğürtlen, havuç, portakal, ahududu ve portakalda tüketilmelidir. Bu meyvelerin içerdikleri zengin antioksidanlar serbestçe radikallerle savaşır ve vücudun kanserden korunmasını sağlar. Cildin yaşlanmasını da geciktirdiği içinde kullanımları önemlidir. Aynı zamanda zeytinyağı da kırışıkların azalması için etkilidir.

 

Papatya:

Yara iyileştirme özelliği bulunduğu için papatyayı kullanarak cilt yaralarınızı tedavi edebilirsiniz.
Işıldayan bir cilt istiyorsanız bu meyvelerin tüketimi dışında bol su içmeye dikkat etmeli ve kan dolaşımı için spor yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

OKUYUCU YORUMLARI