Cildi Sıkılaştırıcı Bitkisel Maske Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Cildi Sıkılaştırıcı Bitkisel Maske Nasıl Yapılır?.

Cilt, 30 yaşlardan sonra kendini salmaya başlar. Kadınlar genelde bu durumdan şikayet ederler. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte de bir takım değişiklikler meydana gelir. nin çoğalması, siyah nokta oluşumun çoğalması, cildin kendini salması bu değişikliklerden birkaçıdır.

Cilde düzenli bir şekilde bakım yapıldığı zaman, yaşlanma belirtileri minimize edilmiş olur. Cildi sıkılaştırmak için, cilt sıkılaştırıcı kozmetik ürünler kullanıldığı gibi evde bitkisel ürünlerle cilt sıkılaştırıcı maskeler hazırlayabilirsiniz.

Cildi sıkılaştırıcı bitkisel maske nasıl yapılır, cildi sıkılaştırıcı bitkisel maske yapılırken nelere dikkat edilmelidir, cildi sıkılaştırıcı bitkisel maske yapmak için hangi bitkiler kullanılır, konusunu konuşuyoruz.

Cildinizi sıkılaştırmak için yapabileceğiniz bitkisel maskelerden biri kabak maskesidir. Kabak maskesi yapmak için, kabağı ortadan ikiye ayırın. Kabağın içindeki sütlerin çıkması için, kabakları birbirine sürtün. Kabağın üzerine çıkan suları, cildinize sürün. Kabak sütünü cildinize sürdükten sonra cildinizde müthiş bir kasılma olacaktır. Yarım saat cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayıp, cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Cildi sıkılaştırmak için, kullanabileceğiniz bitkisel maskelerden biri ise ayva çekirdeği maskesidir. Ayva çekirdeği maskesi yapmak için, ayvanın çekirdeklerini çıkarıp, yarım çay bardağı su ile ıslatın. 3 gece beklettikten sonra ayva çekirdeğinin içindeki etkin maddeler suya çıkacak ve su krem halini alacaktır. Kreminiz hazır olduktan sonra cildinizi güzelce yıkayıp, ayva çekirdeklerinden elde ettiğiniz kremi cildinize sürün. En az yarım saat kadar beklettikten sonra cildinizi bol su ile durulayın. Bu maskeyi gün aşırı cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildi Sıkılaştırıcı Bitkisel Maske Nasıl Yapılır?.Cildi sıkılaştırmak için yapılacak bitkisel maskelerden biri de yaş maya maskesidir. Yaş maya maskesi yapmak için, cam bir kabın içine 1 paket yaş mayayı ezin. 1 tatlı kaşığı süt koyduktan sonra krem haline gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürün. Yaş maya içeriğindeki protein ve vitaminler sayesinde düzenli kullanımda cildinizde gözle görülür değişiklikler yapacaktır. Yaş maya maskesini cildinizde yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Cildinize zaman ayırıp, ihtiyacı olan bakımları yaptığınız müddetçe cildinizde yaşlanma belirtileri olan sarkma problemini minimize etmiş olursunuz.

OKUYUCU YORUMLARI