Çiller İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Çiller İçin Cilt Bakımı

Ciltte istenmeyen lekelerden biri de çillerdir. Çil lekeleri doğuştan olduğu gibi sonradan cildin dış etkenlere maruz kalması sonucu oluşabilir. Doğuştan olan çil lekeleri için en iyi çözüm lazer tedavisidir. Ancak sonradan oluşan çiller bakım ile geçebilir. Çiller için kozmetik ürünler kullandığınız gibi bitkisel ürünlerde kullanabilirsiniz.

Çiller İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çiller İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çiller için cilt bakımı nasıl yapılır, çiller için cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir, çiller için cilt bakımı yaparken hangi bitkisel ürünler kullanılır, konusunu konuşuyoruz. Ciltte oluşan çillere düzenli bir şekilde bakım yapıldığı takdirde zaman içerisinde çillerin rengi açılır.

 

Çiller için bakım maskesi: Cam bir kasenin içine 1 çay kaşığı kil, 1 çay kaşığı nemlendirici krem, 1 çay kaşığı mısır unu ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırıp krem haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp 20 kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.Çiller için cilt bakımı yaparken, yeni lekelerin oluşmasını önlemek için bir takım önlemler almak gerekir. Cilt bakımında sağlıklı besleme esastır. Cilt problemlerini önlemek için, aşırı yağlı yemekler, kızartmalar, hazır gıdaları beslenme listesinden çıkarmak gerekir. Bununla birlikte cildi etkileyen dış etkenlerden güneşin zararlı ışınlarından, cildi korumak gerekir.

 

Çiller için cilt bakımı yaparken uygulayabileceğiniz bir başka maske ise şöyledir. Cam bir kasenin içine 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp krem haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp kurumasını bekleyin. Maske cildinizde kuruduktan sonra ılık su ile yıkayıp nemlendirici krem sürün. Bu maske çillerin lekesini açtığı gibi cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

 

Çiller için yapabileceğiniz bir başka maske ise şöyledir. Cam bir kabın içine 1 adet soğanı rendeleyip suyunu sıkın. Aynı oranda elma sirkesi koyun. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp 10 kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın. Bu maskeden sonra cildinize nemlendirici krem sürerek cildinizi rahatlatabilirsiniz. Soğan maskesinin kokusu biraz ağırdır. Ancak düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman sonuçları yüz güldürücüdür.

OKUYUCU YORUMLARI