Cilt Lekeleri İçin Karbonat Denediniz mi?

  • 1 Star
    Loading...

Cilte Lekeleri İçin Karbonat

Karbonat mutfaklarda genelde temizlik yapmak amacıyla kullanılır. Ancak karbonat mutfakta kullanıldığı gibi cilt içinde kullanılabilir. Cilt Lekeleri İçin Karbonat ın birçok faydası vardır. Karbonat ciltteki her türlü problem için başarı ile kullanılmaktadır.

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cildinize karbonat kullanabilirsiniz. Karbonatla cilt bakımı yapıldığı gibi saç diplerinde görülen konaklar içinde başarı ile kullanılır. Karbonatı kafa derisinde oluşan konaklar için kullanmak isterseniz, 1 tatlı kaşığı karbonatı 1 tatlı kaşığı su ile karıştırın. Hazırladığınız kremi kafa derisinde bulunan konaklar üzerine sürüp, kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sık dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Bu işlemden sonra saçlarınızı şampuanlayıp güzelce yıkayın. Konaklardan eser kalmayacaktır.Cilt lekeleri için karbonat nasıl kullanılır, cilt lekeleri için karbonat kullanırken nelere dikkat etmelisiniz, karbonat hangi ürünlerle birlikte cilde uygulanır, konusunu konuşuyoruz. Cilt lekeleri için karbonat kullanmak isterseniz limonlu karbonat maskesi yapabilirsiniz. Limonlu karbonat maskesi yapmak için, cam bir kabın içine 3 çay kaşığı su, 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 çay kaşığı karbonatı koyup karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Limonlu karbonat maskesi, cildinizdeki lekeleri açtığı gibi limon sivilceleri kurutur. Karbonatla maske yaptığınız gibi peeling de yapabilirsiniz. Karbonatı cildinize sürüp, kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ovalayarak cildinizden çıkarın. Karbonat cildinizdeki ölü derinin atılarak cildin nefes almasını sağlar. Cilt üzerinden ölü deri atıldığı zaman, cilt alt tabakalarına oksijen ulaştırır. Böylece cilt daha uzun süre sağlıklı ve genç kalır.

Karbonatla cilt maskesi yapmak için, cam bir kasenin içine 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 adet yumurtanın beyazını karıştırıp krem haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize ince bir tabaka haline sürün. Yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez cildinize uygulayabilirsiniz.

Bu maske cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri barındırır. İçeriğindeki protein sayesinde cildiniz sıkılaştırır. Ayrıca içeriğindeki yoğurt nedeni ile cildi pürüzsüzleştirir.

OKUYUCU YORUMLARI