Cilt Lekelerine Limonla Çözüm Önerileri

Cilt Lekelerine Limonla Çözüm Önerileri
  • 1 Star
    Loading...

Cilt Lekelerine Limonla Çözüm Önerileri

Güneşin üzerimizdeki, etkisinin arttığı bu günlerde iyice belirginleşen cilt lekeleri de hanımlar için kabus olmakta. Uzmanlar cilt lekelerinin çoğunlukla 70’li yaşların sonunda ciltteki yaşlanma sonucu arttığını ancak özellikle açık renkli insanlarda güneş, stres, beslenme vb gibi nedenlerden dolayı da önemli, bir sorun haline gelebileceğini belirtiyor.

 

Cilde Limonlu Işıltı

Limon C Vitamini yani askorbik asit açısından zengin bir besindir ve uzmanlar tarafından cilt lekesi sorunu yaşayanlara doğal bir çözüm olarak önerilmektedir. Önerilen kürlerin en önemli özelliği gece yatarken uygulanmasıdır. Çünkü tüm turunçgillerde olduğu gibi limon da uygulanarak güneşe çıkıldığında cildi güneşe karşı daha hassa haline getirebilir. Hatta leke oluşumuna bile neden olabilir. Bu nedenle limon kullanarak yapacağınız tüm maskeleri gece uygulayın.  Uzmanlara göre gece yatarken limon suyu elma sirkesi ile karıştırılarak elde edilen karışım temiz yüz için kullanılmaktadır. Eğer lekelenme cildin tamamında yaygın durumdaysa tüm yüze uygulayıp gece boyunca kalması sağlanmalıdır. Sabah bol su ile cildi temizleyerek bir nemlendirici ile rahatlatmak gerekmektedir. Eğer cildiniz hassas ise bu uygulamaya bal ya da yoğurt da ekleyerek asit yoğunluğunun etkisini hafifletebilirsiniz.Limon suyu ile çözüm bulacağınız bir sorun da ciltteki kararmalar. Bunun için Türk kahvesi ya da kahve makinesi telvesini limon ile birlikte öneriyoruz. Taze kesilmiş limon üzerine kahve atığını ya da telvesini koyarak koltuk altınızı ovun.  Uygulama bittikten sonra bir süre daha bölgeyi yıkamayın. Temizledikten sonra ise cildinizi uygun bir nemlendirici ile rahatlatın. Haftada birkaç defa yapacağınız bu uygulama ile kararmış bölgedeki derinin renginde açılma olduğunu fark edeceksiniz.

Cilt Lekelerine Limonla Çözüm Önerileri

Cilt Lekelerine Limonla Çözüm Önerileri

Eğer cildinizde yeni oluşmaya başlamış renk değişimleri ve lekeler olduğunu fark ediyorsanız sizin için en iyi yöntem düzenli peeling yapmaktır. Limon suyu ve bal ı karıştırarak hazırlayacağınız peeling karışımları lekelerin yayılması ve koyulaşmasını engellemekte yardımcı olacaktır. Bunun yanında oluşmuş lekeleriniz için 1 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı içme suyu ve yarım limon suyu ile hazırlayacağınız bir maskeyi hafta bir uygulayın. 5 dakika sonra yıkayın ve yine bal+limon suyu ile ikinci bir kür yaparak 20 dakika uygulayın. Farkı fark edeceksiniz.

OKUYUCU YORUMLARI