Cilt Temizlemenin Püf Noktaları

Cilt Temizlemenin Püf Noktaları
  • 1 Star
    Loading...

Cilt Temizlemenin Püf Noktaları

Güneş ışınları, hava kirliliği sebebiyle cildimiz yıpranır ve zarar görür. Bunun için cilt temizliğinin bakımının ve temizliğinin önemi oldukça yüksektir. Buna bağlı olarak; her kadın cildinin daha parlak, daha canlı ve sağlıklı olmasını ister. Bunun için ilk adım, cildimize gereken önemi göstermektir. Maskeler, uygulamalardan önce cilt sağlığımız için ilk adım doğal çözümlerden biri olan su tüketimidir. Bol miktarda su tüketimi ilk önce vücut sağlığımız için sonra da cilt sağlığımız için ilk adımdır. Bu ilk adımı sistematik olarak gerçekleştirmek için günde en az 2 litre su tüketmeniz gerekir. Bu doğal adımdan sonra, cildimizin bakımı, canlılığı ve temizliği için gereken önemli noktaları sizlerle paylaşacağız.

Cilt temizlemenin 4 püf noktasını öğrenmeye ne dersiniz?

1-) İlk olarak günlük şıklığımız ve bakımımız için ilk adım olan makyaj uygulamasında gözeneklerimiz kapanır ve cildin yapısı, makyaj ürünün kalitesine göre az ya da çok miktarda zarar görür. Makyajın yüzümüzde bulunmasını en az düzeye indirmek için, makyaj temizliğine önem göstermeliyiz. Islak mendille değil, makyaj temizleme suyu ya da sütüyle cildimizi temizleyip uykuya öyle dalmalıyız.

2-)İkinci adım tonik kullanmak. Cildimize uyguladığımız bakım ürünlerinden sonra gözeneklerin tamamen açılması ve tamamen temizlenmesi için tonikle cildinizi yatıştırmalısınız. Düzenli olarak kullanılan toniklerin, cilt yapısına iyi geldiği gözlenmiştir.

Cilt Temizlemenin Püf Noktaları

Cilt Temizlemenin Püf Noktaları

3-)Üçüncü adım olarak; buhar banyosudur. Cildinize peeling ya da maske uygulamadan önce buhar banyosu yaptırın. Bu uygulama sayesinde gözenekler açılacak, cildiniz tam anlamıyla kirden arınmış olacaktır. Buhar banyosuna alıştırılan ciltlerde, bir sonraki temizleme ve bakım işleri de kolayca uygulanmaktadır.

4-)Yüzünüzü çok sıcak ya da soğuk suyla yıkamayın. Eğer sıcak ya da soğuk suyla yıkarsanız cildinizin kuruduğunu hissedeceksiniz. Bunun için ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

OKUYUCU YORUMLARI