Cilt Temizliği İçin Kahve Kürleri

Cilt Temizliği İçin Kahve Kürleri
  • 1 Star
    Loading...

Cilt Temizliği İçin Kahve Kürleri

Gün içinde işten yorulduğumuzda, gün başlarken ya da biterken en yakın arkadaşımız olan Türk kahvesi telvesini taze kullanarak cildimizde harikalar yaratabiliriz. En çok hafta 1 peeling için kullanılmalı. Hafta sonu sabah kahvesinden artan telveyi yüzünüze sürün ve 7-8 dakika bekletip yıkayın. Üzerine nemlendirici sürmek ise cildi rahatlatıyor. Bunu haftada 1 defa ciltteki ölü derileri temizlemek, tıkanıkları açmak ve siyah noktalarla savaşmak için yapabilirsiniz.  Bunun yanında 1 çay kaşığı kahve telvesini 2 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak yüzünüze sürdüğünüzde gözeneklerin azaldığını ve cildinizin ışıldadığınız görürsünüz.

 

Cilt Temizliği İçin Kahve Kürleri

Cilt Temizliği İçin Kahve Kürleri

 

Cilt Sıkılaşmasında Bal ve Kahve Mucizesi

Benzer bir etkiyi cildi sıkılaştırmak için de isterseniz 2 çay kaşığı kahve telvesi ile 2 çay kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Kahve telvesinin bir özelliği de asitli malzeme ile temizleyici bazik malzeme ile besleyici özellik kazanması.

Bunu en çok cilt kararmaları için telveyi kullandığımızda yaşıyoruz. Normalde bizim için bir bakım ürünü olan kahve telvesi burada cildin rengini açan bir temizlik malzemesi gibi görev yapıyor. Bunun için taze kestiğimiz limon’un yarısının üzerine kahve telvesi koyarak koltuk altlarımıza sürüyoruz. Uygulamadan sonra hassas ciltler için bir miktar nemlendirici önerilebilir. Genel olarak baktığımızda kahve yüksek oranda kafein içerdiği için içtiğimiz zaman bedenimizde hissettiğimiz zindelik kalan telvesini cildimize kullandığımızda da etkisini devam ettirmiş oluyor.

Yorgun ciltler, yağlı, kuru ya da sivilceli ciltler için uygulanan çeşitli maskeler mevcut. Mesela yorgun ciltleri besleyen, temizleyen, canlandıran bu maske için Türk kahvesi ya da filtre kahvenin artanını kullanabilirsiniz. 1 yumurta, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı esmer şeker, 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi, 1 çay kaşığı (silme) tuzu karıştırarak malzemeyi taze olarak yüzünüze uygulayın. 5-6 dakika sonra yıkayın. Kuru ciltler için kahve telvesini yoğurt ya da süt ile karıştırıp biraz çekilmiş yulaf ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Yağlı ciltler 2 çay kaşığı Türk kahvesini, 2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu, çeyrek çay bardağı süt veya yarım çay bardağı yoğurt ile karıştırarak denemelidir.

 

 

OKUYUCU YORUMLARI