Cilt Tipine Göre Maske Nasıl Hazırlanır?

  • 1 Star
    Loading...

Cilt Tipine Göre Maske Nasıl Hazırlanır?.

Cilt tipi, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kimi insanların cildi çok kuru iken kimi insanların cildi karma bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilt maskesi hazırlarken, cildin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Yağlı ciltler için, cildi düzenleyen, yağ ve nem dengesinin kurulmasına yardımcı olan maske hazırlamak gerekir. Kuru ciltler içinse cildi ihtiyacı oranında yağlandıran cildin yağ ve nem dengesinin kurulmasında yardımcı olan maske hazırlamak gerekir.

Cildiniz için maske hazırlamadan önce cilt tipinizi öğrenin. Cilt tipinizi öğrenmek için eczanelerde cilt analizi yaptırabilirsiniz. Cilt analizi yaptırdıktan sonra cildinizin ihtiyacına göre cilt maskesi hazırlayabilirsiniz.

Cilt tipine göre maske nasıl hazırlanır, cilt tipine göre maske hazırlamak için nelere dikkat etmek gerekir, konusunu konuşuyoruz. Cilt, düzenli bakım ister. Cildin bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı zaman, ciltteki sorunlar zaman içerisinde azalır ve ortadan kaybolur.

Kuru ciltler için maske: Cam bir kabın içine 50 gram avokado meyvesini püre haline getirin. İçine yarım çay bardağı portakal suyu, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı pekmez ve 5 damla papatya çayını karıştırın. Hazırladığınız karışım krem kıvCilt Tipine Göre Maske Nasıl Hazırlanır?.amına gelince cildinize güzelce sürün. Maskeyi cildinizde yarım saat kadar beklettikten cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi cildinizin ihtiyacına göre en az haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Hassas ciltler için maske: Cam bir kasenin içine 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyup, krem haline gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize ince bir tabaka halinde sürdükten sonra maskeyi yarım saat cildinizde bekletin. Göz çevresine gelmemesine özen gösterin. Cildinizi ılık su ile duruladıktan sonra nemlendirici kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

Yağlı ciltler için maske: Cam kasenin içine 1 yumurta kırıp çırpın. Yumurtanın kabuklarını kurutup un haline getirdikten sonra maskeye koyabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı limon, 1 çay kaşığı elma sirkesi koyun. Hazırladığınız karışımı krem haline getirip cildinize sürün. Yarım saat cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayabilirsiniz. Bu maskeyi cildinizin ihtiyacına göre haftada iki defa yapabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI