Daha Güzel Görünmenizi Sağlayan Sabah Alışkanlıkları

  • 1 Star
    Loading...

sabah Merhaba, Sabahları aceleyle dışarı çıkmak yerine daha güzel görünmenizi sağlayacak alışkanlıklar edinmeye ne dersiniz? Hadi gelin o zaman bir göz atalım;

1. Protein ağırlıklı kahvaltı yapın Araştırmalar, protein yönünden zengin kahvaltı yapanların gün boyunca daha iyi beslendiğini gösteriyor. Bu, sadece formda kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yumurta yada yoğurt kahvaltı için tercih edebilecekleriniz arasında en iyileri.

2. Güneş koruyucu kreminizi unutmayın Sabahları dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu kreminizi sürmeyi unutmayın. Bu cildinizi yaşlanma etkilerine ve cilt kanserine karşı korur. Gün içerisinde de aralıklarla tekrar uygulamayı atlamayın.

3. Antioksidan serumu uygulayın Sabahları cilt bakımı rutininize antioksidan serumunu da ekleyin. Antioksidanlar, cilt kanseri, kırışıklık, ince çizgiler ve yaşlılık lekelerine neden olan serbest radikallere karşı savaşır. Her sabah serumu uygularsanız cildinizi daha güzel ve sağlıklı tutabilirsiniz.

4. Sporunuzu sabah yapın Egzersiz yapmak, kan dolaşımını hızlandırır, kilonuzu kontrol etmenizi sağlar, hastalık risklerine karşı korur ve size sağlıklı görünen ışıl ışıl bir cilt verir. Eğer akşam eve yorgun geldiğiniz için sporunuzu erteliyorsanız yada yapamıyorsanız sabah yapmayı deneyin. Böylece güne sağlıklı başlayabilir, akşam da dinlenebilirsiniz.

5. Su için Susuzluk, cildinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri. Sağlıklı ve canlı görünebilmesi için onu nemli tutmalısınız. Ama gece 8 saat uyuduğunuzu düşünürsek, cildinizi bu kadar vakit susuz bırakıyorsunuz. Cildinizi nemlendirmek için sabahları mutlaka su için.

6. Yeşil çay için Sabah kalktığınızda vücudunuzun canlanabilmesi için kafein önemli bir yere sahiptir. Yeşil çay da antioksidan bakımından zengin harika bir kafein kaynağıdır. Cildinizi erken yaşlanma etkilerine karşı korur, daha genç görünmenizi sağlar. Bu yüzden her sabah yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Kahve içmeyi ise yeşil çaydan sonraya bırakın.

OKUYUCU YORUMLARI