Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?

  • 1 Star
    Loading...

Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır?


Herhangi bir kaza sonucunda oluşan yaralanmalar, dikiş ile tekrar eski haline getirilmeye çalışılmaktadır. Fakat bu yara, leke ve dikiş izleri kişinin moralini bozmakta, kendine olan özgüvenini de yakından etkilemektedir. Özellikle yüzde oluşan lekeler kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle kişiler bu lekeleri kapatmanın yollarını aramaktadır.

Estetik cerrahide yaşanan gelişmeler ile birlikte dikiş izleri de cerrahi operasyonlar ile kapatılması mümkündür. Böylece birçok kişi dikiş izleri için cerrahi operasyon ile lekeleri kapattırma yöntemini denemektedir. Fakat bu yöntem pahalı bir yöntem olduğu için çoğu kişi uygulatamamaktadır.

Kadınlar ise dikiş izlerini genellikle makyaj ile kapatmayı tercih etmektedir. Doğru makyaj yöntemlerinin, uygun makyaj ürünlerinin kullanması ile dikiş izlerini makyaj ile kapatmak mümkündür.

Kamuflaj Makyaj Uygulaması

Genellikle dikiş izi kapatmak için fondöten kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. Doğru ve yeterli güçte olmayan kapatıcı ürünler özellikle büyük dikiş yaralarını kapatmakta zorlanmaktadır. Bunun için kamuflaj makyaj denilen teknik ile kapatma yöntemleri denenmelidir.

Piyasada birçok bu işlem için üretilmiş olan özel makyaj ürünleri bulunmaktadır. Makyaj ile dikiş yarasını kapatırken öncelikle bu ürünleri satın almanız gerekmektedir. Profesyonel bir makyaj uzmanından kamuflaj makyaj uygulamaları hakkında genel bir bilgi alabilirsiniz. İnternet üzerinde de anlatımlı birçok bilgi bulunmaktadır. Bu makyaj tekniğinin ayrıntılarını öğrendikten sonra evde kendiniz günlük makyaj uygulamasında bu tekniği tercih edebilirsiniz.

Dikiş Yarası Kapatma Püf Noktaları

  • Kaliteli ve güvenilir bir markadan kamuflaj makyaj ürünü edinin.
  • Unutmayın ki bu ürün makyaj yapmak için değil, cildinizdeki lekeyi, izi kapatarak cildi makyaja hazırlamak için üretilmiştir.
  • Bu ürünü izin üzerine gerektiği gibi uyguladıktan sonra normal makyajınızı yapabilirsiniz.
  • Dikiş iziniz küçük ve çok belirgin değilse cildinizden iki ton koyu pudra, fondöten uygulaması ile de o bölgeyi gölgelendirerek kapatabilirsiniz.
OKUYUCU YORUMLARI