Doğal Cilt Beyazlatma

Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri
  • 1 Star
    Loading...

Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt beyazlatma yöntemleri ciltte oluşan lekelerin giderilmesi için yapılan uygulamalardır. Önemli olan ciltte lekelenmenin oluşmadan önce tedbirini almak olduğundan, lekelerin neden oluştuğuna ve bunların engellenmesine yönelik uygulamaların bilinmesi gerekliliğidir.
Cilt lekeleri fazla güneş ışığına maruz kalmadan,
Güzelleşmek ve bronz görünmek adına yapılan solaryum uygulamalarından,

Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

 

  • Genetik faktörlerden,
  • Yaşlılığa bağlı olarak oluşmasından,
  • Sigara tüketiminden,
  • Kimyasal içerikli ilaç kullanımından kaynaklanmaktadır.
Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Güneş ışınlarına maruz kalmak, solaryum ve kimyasal içerikli ilaç kullanımı, sadece yüzde cilt lekeleri oluşturmamakta olup vücudun başka yerlerinde görünmektedir. Dirsek ve diz kapaklarında da kullanım hatasından ve nemlendirilmediğinden dolayı lekelenmeler, deride kalınlaşmalar da görünmektedir. Ciltteki lekelenmenin sebepleri içinde sivilce lekeleri, hamilelik lekeleri, güneş lekeleri ve kötü beslenme ve kötü alışkanlıklardan dolayı ciltte renk değişiklikleri görülmektedir. Cilt lekelerine deri altındaki melamin pigmentinin o bölgede yoğunlaşarak fazlalaşması sebep olmaktadır.

Cilt lekelerinin giderilmesi için yapılan uygulamalar içinde maske uygulamaları, bitkisel doğal uygulamalar, kimyasal ve medikal uygulamalar yer almaktadır.

Medikal uygulamalar içinde, kimyasal ve asitli ürünler kullanılarak yapılan peelingler, mezoterapi, lazer uygulamaları yer alır. Medikal uygulamalar içinde yapılan yöntemler ciltte yan etkilere sebep olabilecektir. Bu etkilerin en çok görünenleri ise kaşınma, kızarıklık, pullanma ve soyulmadır. Bu sebepten dolayı yapılacak uygulama sonrasında dışarı çıkılmaması ve cilt güneş etkilerinden korunması doğru bir yaklaşım olacaktır. Dermolojik olarak üretilen ve eczanelerden temin edilebilen leke beyazlatma kremleri de uygulamalardan biridir. Bu kremlerin cilde güneş kremi ile birlikte ve düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Diğer bir uygulama olan bitkisel yöntemler ve maske uygulamaları ise devamlı kullanımlar sayesinde lekeler üzerinde etki göstermektedir. Bu açıdan ilk uygulama ile çözüm görünmemesi çok normal olacağından, işleminizi yarım bırakmanız doğru olmayacaktır.

 

Açık renk cilt tonuna sahip olan kişiler bronzlaşmak ve cilt tonlarını koyulaştırmak ister. Koyu cilt tonuna sahip olan kişilerin hayali ise açık renk cilt tonudur. Günümüzde özellikle bayanların cilt tonlarını açmak istemesi oldukça yaygınlaştı. Bu yoğun talebe karşılık olarak kozmetik sektörü çok sayıda ürün ile bayanların isteklerine hizmet veriyor. Ancak bu ürünler hem fiyat olarak pahalı hem de çok sayıda kimyasal içeriyor. Zararsız olduğu ne kadar söylense de kozmetik ürünlerin her biri kimyasal içerir ve cilde fazlasıyla zarar verir. Cilt tonunuzu açmak istiyorsanız, cildinizi sertleştiren ve doğallıktan uzaklaştıran ürünlere bir sürü para vermek yerine size vereceğimiz tariflere bir göz atın. Hem evdeki malzemelerinizi değerlendirin hem de cilt tonunuzu doğal yollarla açın.

Domates Maskesi

Malzemeler: Yulaf, domates ve yoğurt.
Uygulanışı: 1 tatlı kaşığı yulaf, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı domates suyunu bir kabın içinde iyice karıştırın. Önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüze uygulayın. 15 20 dakika beklettikten sonra bolca soğuk su ile yüzünüzü durulayın.
Yoğurt, cildinizin nem dengesini korur. Cildi beyazlatmaya yardımcıdır ve ciltte oluşabilecek lekelere engel olur. Domates suyu, cilt rengini açarken aynı zamanda sıkılaşmasını sağlar. Yulaf ise ciltteki pullanmaya engel olur. Maskeyi temizlerken peeling uygular gibi cildinizi hafifçe ovalayın ve ölü derilerden böylece kurtulun.

Süt Maskesi

Malzemeler: Süt, limon suyu ve bal
Uygulanışı:1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Temizlenmiş cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Cildinizin renginin açılmış ve yumuşacık bir tene sahip olduğunuzu göreceksiniz.

 

OKUYUCU YORUMLARI