Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun

Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun
  • 1 Star
    Loading...

Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun

Siyah noktalar ölü hücrelerin açık gözeneklere sıkışması ile meydan gelir. Bir cilt kusuru olarak adlandırılan siyah noktalar cildin pütür pütür, mat ve cansız görünmesine neden olur. Siyah noktalar uygun bir şekilde çıkarılmazlar ise sivilceye hatta bene kadar ilerleyebilirler. Siyah nokta oluşumunu önlemek için aşırı yağlı ve baharatlı gıdalardan uzak durulmalı, cilt güzel bir şekilde temizlenmelidir.

Karbonat siyah noktaların tedavi edilmesinde çok etkili bir yoldur. 1 çay kaşığı karbonata hamur haline gelecek kadar su eklenmeli ve karıştırılmalıdır. Bu hamur haline gelen karbonat siyah noktalara uygulanmalıdır. 5 dakika kadar ciltte bekletilen bu karışım ile siyah noktalı bölgeye masaj yapılmalıdır. Adeta bir peeling olan karbonat cildi derinden temizleyecek ve siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

Domates de asitli içeriği nedeniyle siyah noktaları giderecektir. Domates rendelenip suyu cilde sürüldüğünde cildi derinlemesine temizler. Sebumlar ve birikmiş kirlerin siyah noktaya dönüşmesini engeller.

Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun

Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulun

Deniz tuzuna bir miktar su eklenir. Bu sulu deniz tuzu siyah noktalı bölgeye uygulanır. Deniz tuzunun içeriğindeki mineraller ciltteki kirleri temizleyecek ve kirliliği önleyecektir.
Güneşte kurutulmuş portakal kabuklarını rendeleyip ve havanda ezip toz haline getirin. Bu elde ettiğiniz portakal kabuğu tozuna gül suyu ekleyip macun haline getirin. Siyah noktalı bölgeye bu karışım uygulandığında ciltteki siyah noktaları giderecektir. Yüzünüzde kuruyan bu karışıma masaj yaparak soğuk su ile temizleyin.

Mercimeği blenderdan geçirip içerisine 1 tatlı kaşığı nohut tuzu ekleyin. Bu karışıma bir tutam da zerdeçal ekleyerek krem haline getirin. Bu krem haline getirilen üçlü ile cilde masaj yaparak uygulayın. Kuruyana kadar ellemeyin. Masaj yaparak ve soğuk su ile temizleyin.

Limon suyu ve 1 tatlı kaşığı şeker de krem haline getirilene kadar karıştırılıp masaj ile yüzdeki siyah noktalara sürülür. Hassas ve kuru cilde sahip kişiler bu yöntemi uygulamamalıdır.

OKUYUCU YORUMLARI