Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
  • 1 Star
    Loading...

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı hem bay hem de bayanlar için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Cilt bakımı her birey için aynı şekilde uygulanamaz. Çünkü her bireyin cilt yapısı ve özelliği aynı değildir. Sizin ilk olarak yapmanız gereken cilt tipini belirlemektir. Üç çeşit cilt tipi vardır. Bunlar karma cilt, yağlı cilt ve kuru cilt yapısıdır. Siz öncelikle cildinizin hangi gruba dahil olduğunu belirleyin. Daha sonra şimdi sizlere vereceğimiz önerilerden size uygun olanları uygulamaya geçin.

Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz yağ dengeleyici özelliği bulunan yüz yıkama jellerini kullanmalısınız. Yüz yıkama jelini yüzünüze uyguladıktan sonra bol ılık su ile yıkayın. Cildin ph dengesini ve yağ dengesini koruyucu özellikteki temizleme köpükleri sizin için çok faydalı olacaktır. Cilt tipiniz kuruysa ilk yapmanız gereken cilde pleeng uygulayarak pul pul dökülmeden kurtulmaktır. Ciltteki dökülme ve soyulmadan kurtulduktan sonra sıra cilt temizleme ürünü seçimine geliyor. Sizin cildinize uygun olan alkol ve paraben içermeyen cilt temizleme köpükleridir. Cildinize uygulayın ve temizleyiciyi ılık su ile yıkayın. Önce pleeg ile ölü deriden kurtardığınız daha sonra temizleme köpüğü ile temizlediğiniz cildinizi son adım olarak uygun bir nemlendirici ile nemlendirerek bakımı tamamlayın. Karma bir cilt tipine sahipseniz yine ph dengesini koruyucu köpükler sizin olmazsa olmazınız olacaktır.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüzünüze uyguladıktan sonra ılık su ile yıkayın ve hafif tonda su bazlı bir nemlendirici kullanarak cilt bakımını tamamlayın. Cilt sağlığınız için düzenli olarak güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz. Yine doğru cilt bakımının püf noktalarından olan makyaj konusuna değinelim. Kesinlikle cildinizde makyaj kalıntıları ile uykuya dalmayın. Makyaj ve kirden cildinizi uygun temizleyiciler ile temizleyerek daha doğru ve sağlıklı bir adım atmış olacaksınız.

 

OKUYUCU YORUMLARI