El Estetiği

El Estetiği
  • 1 Star
    Loading...

El Estetiği

Evet, artık el estetiği sayesinde ellerimizi muhteşem bir görüntüye kavuşturabiliriz.

Ne kadar estetik yaptırırsak yaptıralım ellerimizden gerçek yaşımız belli olur. Ellerdeki bozuk görüntü, kırışıklıklar ve siyah noktalar bizi hemen ele verir. İnsanlar elleri sayesinde asla yalan söyleyemez ve yaşlarını saklayamazlar.

Ellerimiz yüzümüzden sonra vücudumuzda en fazla göze çarpan organımızdır. Yaşlanma belirtileri ellerimize yansıdığı gibi yüzümüze de yansır. Fakat yüzümüzdeki belirtileri makyajla kapama imkânımız vardır. Ama ellerimiz için aynı şey geçerli değildir ne yazık ki. Yüzümüze çeşitli bakımlar yaptırabilir. Estetikler yaptırabiliriz. Makyajla kırışık ve sorunlu bölgeleri kapatabiliriz. Ama ellere mümkün değildir bu.

Eskiden vücudun her bölgesine estetik yapılabilirken eller daima arka plandaydı. Ellere herhangi bir uygulama yapılmıyordu. Fakat artık vücudun en önemli ikinci bölgesi ön plana alınmaya başlandı. Artık ellerimizin de vücudun diğer bölgeleri gibi gen ve bakımlı durması sadece birkaç saat ile mümkün.

 

El Estetiğini Hangi İnsanlar Yaptırabilir:

Ellerinde yaşlanma belirtisi olanlar,

El derisinde kırışıklık ve bollaşma olanlar,

El derisi formunu yitirmiş olanlar,

El derisinin altında damarları belirginleşmiş olanlar,

Çillenme, lekelenme ve siyah nokta oluşmuş olanlar…

 

El Estetiği

El Estetiği

El Estetiği Uygulamasında Kullanılan Yöntemler

El estetiğinde yağ transferi

El estetiğinde dolgu uygulaması

Non ile cilt gençleştirme

Ellere peeling uygulaması

Lipofilling

 

El Estetiğinde Anestezi Gerekli Mi?

Yağ transferi ve dolgu uygulaması yapılırken hastaya lokal anestezi uygulanır. Diğer uygulamalar ise ofis ve güzellik merkezleri gibi ortamlarda gerçekleştirilebilir. Bu işlemler de yine lokal anestezi yapılır. Yağ transferi 1 saat kadar sürerken diğer işlemler yarım saat sürer.

El gençleştirme estetiği kesinlikle ağrılı bir operasyon değildir. Hastalar gönül rahatlığıyla bu uygulamayı yaptırabilirler.

 

El Estetiği

El Estetiği

 

El Estetiği Sonrasında Neler Yaşanır?

Yağ enjeksiyon işleminden hemen sonra hastalar evlerine dönebilirler. Ağrılı veya sıkıntılı bir uygulama değildir. Uygulamaya bağlı olarak ellerde birkaç günlük şişlik ve morluk olabilir. İşlemin ertesi günü duş alabilir ellerinizi yıkayabilirsiniz. Su değmesinde herhangi bir problem olmaz. Diğer uygulamalardan sonra da birkaç günlük şişlik ve hafif morluk olsa da hastanın günlük yaşamını etkileyecek düzeyde olmaz. Bazen kızarıklık ve deride kabuklanma da olabilir. Bunun için de hastanın işlemden sonra düzenli olarak nemlendirici kullanması gerekmektedir. Nemlendiricilerin yanında güneş koruyucu da kullanarak güneş ışınlarından elleri korumaları gerekmektedir.

 

El Estetiği

El Estetiği

 

El Estetiği Kalıcı Mıdır?

Yağ transferi işleminden sonra enjekte edilen yağın bir kısmı kaybedilir. Her ne kadar böyle olsa da istenilen dolgunluk tek seferde elde edilir. Yağ transferi uygulamasından sonra verilen kök hücreler ellerde kalıcı bir yenilenme sağlar. Fakat derin nemlendirme ve dolgu işlemi uygulanan ellere bu işlemi 1-2 yılda bir tekrarlatmak gerekmektedir.

OKUYUCU YORUMLARI