Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı
  • 1 Star
    Loading...

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı konusunda oldukça başarılı bir bakım türüdür. Elma sirkesi içeriğindeki doğal asit nedeniyle cilde sürüldüğü zaman, cilt üzerindeki ölü tabakayı temizler. Ölü tabakanın temizlenmesi ile birlikte tıkanık gözenekler açılır, siyah noktalar temizlenir. Elma sirkesi gözenekleri açtığı için, cildin alt tabakalarına oksijen ulaşır.

Elma sirkesi, ciltte oluşan her türlü problemde leke, çil, siyah nokta, sivilcede kullanılır. Cilt problemleri için kozmetik ürünler kullandığınız gibi elma sirkesi de kullanabilirsiniz. Elma sirkesi kozmetik ürünlere kıyasla son derece ekonomiktir. Ayrıca elma sirkesi cilde hiçbir şekilde zarar vermez.

Elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır, elma sirkesi ile cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir, elma sirkesi cilde zarar verir mi, konusunu konuşuyoruz. Elma sirkesi birçok cilt maskesinde kullanılır. Elma sirkesi ile yapılan cilt maskeleri aşağıda sıralanmıştır.

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı


Sivilceler için elma sirkesi ile maske
tarifi

Cam bir kabın içine kırmızıturpu rendeleyip üzerine bir çay bardağı elma sirkesi dökün. Bir gece beklettikten sonra temiz bir tülbentle süzüp, saklama kabına koyun. Hava almayacak şekilde ağzını sıkıca kapatıp buzdolabında bekletebilirsiniz.Bu maskeyi kullanacağınız zaman pamuk üzerine döküp cildinizin her tarafına sürün. 5 dakika ciltte beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu maskeyi sabah akşam cildinize düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde sivilceler geçtiği gibi yeni sivilcelerin çıkmasını da önleyecektir.

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Lekeler için elma sirkesi ile maske tarifi

Cam bir kasenin içine 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı himalaya tuzu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesini koyun. Krem haline getirdikten sonra cildinize sürün. Yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada iki defa yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

Siyah noktalar için elma sirkesi ile maske tarifi

Cam bir kasenin içine 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı maden suyu ekleyin. Hazırladığınız karışım cildinize sürüp 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi sabah akşam uygulayabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI