Elmacık Kemiği Makyajı

  • 1 Star
    Loading...

Kadınlar, daha belirgin yüz hatlarına sahip olmak istemektedir. Fakat yüz hatları her kişide aynı ölçüde belirgin bir şekilde değildir. Bunun için makyaj hileleri ile istenilen yüz hatlarına sahip olmak mümkündür.

Doğru makyaj teknikleri uygulanarak yapılan makyajlarda istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. İstediğiniz yüz şekline profesyonel makyaj teknikleri olmadan, kendiniz de basit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Yüz Kontürleme
Makyajda istediğiniz bölgeleri ön plana çıkarmak için kontürleme işlemi en çok uygulanan tekniklerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Makyajda ideal yüz şekline ulaşmak için yüz kontürleme işlemi yapılmaktadır. Kontürleme işlemi çıkık elmacık kemiği görünümü içinde sıklıkla uygulanmaktadır.

Uygun makyaj ürünleri ile uygulanan bu makyaj tekniği, bir ışık ve gölge oyunu olarak bilinmektedir. Zor bir uygulama olmamakla birlikte evde kendinizin basit tekniklerle uygulayabileceği bir tekniktir. Böylece yüzünüzde istediğiniz kısımları ön plana çıkarabilirsiniz.

Kontürlemede Kullanılan Ürünler
Kontürleme öncesinde yüz şekli bilinmesi gerekmektedir. Aynı zamanda makyajın gece mi gündüz mü kullanılacağı da önemlidir. Kontürleme yapılırken gündüz daha mat, pudramsı ürünler gece içinse kremsi, simli ürünler uygun görülmektedir.

Her makyaj uygulamasından önce olduğu gibi cildin nemlendirilmesi önemlidir. Nemlendirmeden sonra tene uygun bir fondöten uygulanmalıdır.

OKUYUCU YORUMLARI