Elmanın Cilde Faydaları

Elmanın Cilde Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Elmanın Cilde Faydaları

Elma, özellikle kış aylarında tüketilen oldukça besleyici özellikte olan bir meyvedir. Zengin vitamin içeriği ile çocuk, genç, yaşlı her yaş grubunun tüketmesi gereken ve vücudun vitamin ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunan besinler arasında yer alır. Elmanın hem vücuda hem de cilde birçok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda elmanın cilde olan faydalarına değineceğiz.

Elma cilde parlaklık kazandırır ve daha genç daha canlı bir görünüm kazanmasına katkıda bulunur. Elma kolojen açısından zengin bir içeriğe sahip olduğu için cilde esneklik kazandırıcı ve yaşlanma etkilerini onarıcı özelliği vardır. Cilde pürüzsüzlük ve canlılık kazandırır. Düzenli olarak elma tükettiğinizde yaşlanma etkilerine karşı daha korunaklı bir cilde sahip olursunuz. Tüketmenin yanı sıra elmayı kabuklu şekilde rendeleyip cilde yarım saat uygulayarak cildinizin daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu maske ile cildinizdeki hafif kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Hafta da iki üç kere uygulayabilirsiniz. Yaz aylarında güneş yanıkları cildinizde oluşmuşsa bu konuda da size elma rendesi yardımcı olacaktır. Elma yanık ve kızarıklığın daha çabuk iyileşmesine yardımcı olacaktır.

 

Elmanın Cilde Faydaları

Elmanın Cilde Faydaları

 

Akneli ve yağ dengesi yüksek bir cilt yapınız varsa cilt bakımı yaparken kullanabileceğiniz malzemelerden birisi de elmadır. Elmayı rendeleyin ve kaymak veya tereyağı ile karıştırarak püre haline getirin. Bu maskeyi yüzünüze uygulayarak yarım saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. Göz çevresinde şişlik varsa elma rendesi yardımınıza yetişecektir. Bir adet olgunlaşmış elmayı rendeleyin ve göz altına kalın bir tabaka şeklinde uygulayın. Yarım saat boyunca bekletin ve ılık su ile yıkayın. Şişliğin azaldığını ve daha iyi bir görünüme sahip olduğunuzu göreceksiniz. Elma düzenli olarak tüketildiğinde içeriğindeki zengin vitaminler ile sizi cilt kanserine karşı da koruyacaktır. Bu nedenle hem cilt hem de beden sağlığınız için elma tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

 

OKUYUCU YORUMLARI