Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık
  • 1 Star
    Loading...

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık

Estetik operasyonları son yıllarda oldukça artış göstermiştir. Bu artışın birçok nedeni vardır. İnsanların görüntüsünden hoşlanmamasının yani sıra; yaşlılık ile birlikte gelen kusurlar nedenleri ile estetik operasyonlar artmıştır. Estetik operasyonlar ile birlikte insanlar, yeni bir görüntüye kavuşmaktadır. Estetik operasyonlarının sağlık nedeni ile yapılması bir yana; psikolojik etkiler nedeni ile oldukça çok estetik yapılmaktadır. Psikolojik nedenlerin en başında, kişinin kendisi ile barışık olmaması etkeni vardır.

 

Kişinin Ruh Hali

Kendi ile barışık olmayan bir kişi, estetik operasyonları ile kendisini daha mutlu hissedeceğini zannetmektedir. Ancak, bu oldukça büyük bir yanılgıdır. Görüntüsünden gerçek anlamda rahatsız olmak farklı; psikolojik nedenlerden dolayı; estetik operasyon geçirmek farklı olan durumlardır. Estetik operasyonlarının oldukça arttığı bu dönemde, bunların ayrımının iyi yapılması gerekir. Gerek hasta gerekse estetik cerrahı, bu konuda son derece duyarlı olmalıdır. Bu nedenle de estetik yapılmadan önce kişiler, ruhsal ve bedensel bir hazırlık içine girmelidir.

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Hazırlık

Estetik operasyonların gerçekleşmesi öncesinde bazı hazırlıklara ihtiyaç vardır. Kesinlik bu ihtiyaçların en önemlisi ruhsal hazırlıktır. Bu operasyonlar son derece ciddi ve bir çeşit ameliyat olduğu için aynı zamanda da geri alınması mümkün olmayan işlemler olduğu için özenli bir ruhsal hazırlık gerektirmektedir.

 

Estetik Operasyonu Gerekliliği

Estetik operasyon geçirmek isteyen kişi ilk olarak bunun bir gereklilik olup olmadığını düşünmelidir. Yani kişi bu ameliyata gerçekte ihtiyaç duyuyor mudur? Bu konu üzerinde düşünmek gerekir. Bazen hasta sağlık açısından gerekli olmadığını ancak psikolojik sorunlar yaratması ve kendisini beğenmesi için gerekli olduğunun cevabını verebilir. Bu durumda estetik cerrahının da uygun görmesi halinde ameliyat gerçekleştirilmelidir. Çünkü kişi kendi görünümünü beğenmiyorsa ve gerçekten de standartlardan farklı olan bir bölge ise estetik ameliyat için son derece uygundur. Ancak bazı durumlarda kişinin görüntüsünde herhangi bir sorun olmamasına rağmen estetik ameliyat olmak ister. Gerçek anlamda estetik ameliyat olmak için gerekli olan hiçbir neden yoktur. Kişi kendi kafasında organlarının kendisine yakışmadığını ve farklı bir görüntüye sahip olursa daha iyi hissedeceğini düşünebilir. Bu durum psikolojik bir rahatsızlığın belirtisidir. Böyle bir durumda kesinlikle estetik ameliyat olmaktan kaçınmak gerekir. Çünkü ortada estetik ameliyat gerektirecek bir durum değil psikolojik tedavi gerektirecek bir durum vardır. Estetik operasyonu, sadece fiziksel değişikliğe yardımcı olacaktır. Psikolojik anlamda bir değişme olmayacaktır. Estetik ameliyat olacak kişi bunu gerçekten istemelidir. Bu nedenle gerekirse bir psikiyatrisi ile görüşmek de fayda vardır.

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal Ve Bedensel Hazırlık

Estetik Operasyonlar Öncesi Bedensel Hazırlık

Estetik operasyonlar genel sağlık amacıyla yapılmadığı için acele etmeyi gerektirmeyen bir durumdur. Acele edilmemesi gereken bir işlem olduğu için vücudun bu ameliyata hazır olmasını beklemek gerekir. Yani ameliyata girilecek durumda olmak için hasta olmamak gerekir. Hastalık durumu varsa geçmesini beklemek gerekir.  Bu acil olmayan her ameliyat durumu için gerekli olan bir kriterdir. Estetik, netice de narkoz verilerek yapılan bir ameliyattır. Her ameliyat gibi estetik operasyonlarda belli riskler taşımaktadır. Küçük de olsa narkoz verilerek yapılan her ameliyat olası riskleri taşımaktadır. Estetik ameliyat olacak her birey bu risklerin farkında olmalıdır. Ameliyat öncesinde kullanılan her türlü ilaç ve geçmiş dönem operasyonların doktora bildirilmesi gerekir. Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi estetik operasyonlara da gitmeden önce en az altı saatlik bir açlık gereklidir. Aynı zamanda da su dahil hiçbir sıvı da tüketilmemelidir. Anestezi uzmanı ile yapılacak konuşmadan sonra ameliyata hazır olmak mümkün olacaktır.

 

Estetik Ameliyatları

Estetik operasyonlara da normal bir ameliyata girer gibi hazırlık yapılması şarttır. Estetik operasyonların sonucunda ortaya çıkacak sonuçların geri dönüşü de yoktur. Geri dönüşü olmayan bir durum olduğu için estetik cerrahı da son derece önemlidir. Güvendiğiniz estetik cerrahı ile bir yola çıkmanız sizin için daha iyi olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI