Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?
  • 1 Star
    Loading...

Saç maskesi bir çok kişi için önemli bir saç bakım rutini parçasıdır. Saç maskeleri sayesinde bir çok kişi saçlarındaki kuruluk probleminden ve cansızlıktan kurtulur. Saç bakımı için avokado maskesi evde olayca uygulanabilen bir maskedir. Haftada bir gün yapmanız yeterli olacaktır. Saç bakım maskeleri saçları daha parlak yapar ve sağlıklı uzayan güçlü saçlara kavuşmanızı sağlar. Bir çok şampuana karıştırılan avokadoyu direk olarak saçınıza uygulamanız daha iyi sonuç verir. Bu nedenle kimyasal şampuanları kullanmak yerine maske uygulayabilirsiniz.

Avokado maskesi uygulaması sadece avokado ile yapılabilir. Bunun için avokadoyu ezerek saç köklerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Saç köklerinize güzelce masaj yaptığınız avokado maskesini yarım saat boyunca saçlarınızda bekleterek yıkayabilirsiniz.

 

Avokado Maskesi ile Yüzünüz de Güzelleşsin

Avokado gerçekten de mucizevi bir meyvedir. Saçlara değil yüze de uygulandığında iyi sonuçlar verir.

Yüzünüzdeki siyah nokta ve sivilcelerin yok olması ve gözeneklerin sıkılaşması için ideal bir maskedir. Bazı kişiler avokado maskesini limon ile karıştırıp uygular ama, tek başına da gayet iyi sonuçlar verir.

İster saç maskesi için avokado meyvesini tercih edip parlak ve sağlıklı saçlara kavuşun, isterseniz yüzünüze sürerek daha genç bir görünüm ve pürüzsüz bir cilt elde edin.

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Avokado ile Yapılan Saç Maskeleri

Avokado ile yapılan saç maskesi avokadonun içine limon katılması ile yapılabilir. Daha kapsamlı bir saç maskesi için ise, püre haline gelen avokadonun içine iki yumurta sarısı ve saf zeytinyağı eklenir, saç diplerine masaj yapılarak yarım saat saçta bekletildikten sonra yıkanır.

Saçlarınıza sürdüğünüz avokadonun daha yoğun etki göstermesi için bone ya da streç film sarabilirsiniz. Saçlarınızın yıpranmış olan uçlarına da çok iyi gelecek olan bu maskeyi sadece uç kısımlara da sürebileceğiniz gibi, diplere de sürebilirsiniz.

Yalnız maskeyi yıkarken iyice temizlemeniz önemlidir. Saçlarınızı iyice yıkayarak, kalıntılardan arınmasını sağlayabilirsiniz. Saçınızı iki kere arındırıcı şampuan ile yıkayarak, rutin kullandığınız saç kremiz ile yıkamayı sonlandırabilirsiniz.

Saçlarınızın pırıl pırıl olduğunu ve ilk uygulamadan sonra bile saç uçlarınızın düzeldiğini göreceksiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

  • Saç Bakımı – Cilt Bilginiz
    7 sene önce

    […] İlginizi Çekebilir: Evde Avokado Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır? […]

    36