Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler
  • 1 Star
    Loading...

Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Bütün gün yükümüzü çeken ayaklarımızın elbette kadir kıymetini bilmemiz gerekiyor. Vücudumuzun en önemli uzuvlarından bir tanesi hiç kuşkusuz hatta belki de en önemlisi diyebiliriz. Bir ömür boyunca ayakta durmamızı, yürümemizi en önemlisi de bizim tüm yükümüzü taşıyor. Bu yüzden ayaklarımıza gerekli özen ve bakımı yapmalıyız. Bunun için illa ki kuaföre ya da özel bakım evlerine gitmemize gerek yok. Evde ayak bakımı için tavsiyeler ile de kısa sürede ve etkili bir bakım yapabiliriz.

Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Evde ayak bakımı için tavsiyelerin başında öncelikle ayaklarınızı her gün ılık ve sabunlu suyla yıkmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ardından serin suyla durulama ve özellikle parmak arası da dahil havlu yardımıyla güzelce kurulayın. Dilerseniz krem sürerek de bu işlemi sona erdirebilirsiniz. Her banyoda ve banyo sonrasında ayaklarınızı özellikle de tabanlarını ponza yardımı kullanarak ölü derilerden kurtarın. Pedikürünüz bittikten sonra ayaklarınıza bakım kremi sürmeyi unutmayın. Bu önemli bir bakım olacaktır. Tırnaklarınızı yuvarlak değil, düz kesmeye özen gösterin. Etlerinizi kesinlikle kesmeyin. Çok derin kesmemeye dikkat edin. Ayrıca bütün gün ayakkabı ve çorap içinde sıkışık ve havasız kalan ayaklarınızı mümkünse akşamları ılık bir kova içindeki su ile iyice dinlendirin. Krem sürerek ve masaj yaparak dilerseniz çorap kullanarak ya da çorapsız günü bitirin. Ilık suyun içine nane sapı, susam yağı ve miktar pudra dökün ve bu karışımla ayaklarınızı ve bacaklarınızı ovun. Özellikle kuru ciltler için etkili bir karışım olacaktır.

Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Evde Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Ayaklarımızın sağlığı ve bizim sağlığımız için ne kadar önemli ve değerli olduğunu unutmamalıyız. Çünkü yapacağımız her şey bizim ve sağlığımız için olacaktır. Evde ayak bakımı için tavsiyeler temiz ve bakımlı ayaklara sahip olacaksınız. Yaz olsun, kış olsun bu çok faydalı ve etkili bakımları yapabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI