Evde Muz İle Saç Düzleştirme

Saç Düzleştirme
  • 1 Star
    Loading...

Evde Muz İle Saç Düzleştirme

Saç Düzleştirme : Saçlar, bir kadının ve bir erkeğin en önemli aksesuarlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kadınlar saçları için çok daha fazla emek ve çok daha fazla zaman harcamaktadır. Bunun sebebi ise kısa ya da uzun olan saçlarında birbirinden farklı onlarca hatta yüzlerce modeli kullanabiliyor olmalarıdır. Uzun ve kısa saçın yanı sıra en önemli ve en farklı olan etkenlerden biri de kıvırcık ve düz saç özelliğidir. Genellikle kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar saçlarının düz olmasını isterken düz saçlara sahip olan kadınlar da saçlarının kıvırcık olmasını arzu etmektedir. Sizin de saçlarınız kıvırcık ise evde muz ile saç düzleştirme işlemini yapabilirsiniz.

 

Evde Muz İle Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Muz, vücut ve sağlık için son derece yararlı olan bir besindir. Bu yararları yalnızca vücut ve sağlık için değil, aynı zamanda saçlar için de son derece faydalıdır. İçerisinde bulunmakta olan B6 vitamini ve diğer özellikler ile birlikte saçların doğal nemini dengelerken bir yandan da saçlara ihtiyacı olan parlaklığı ve canlılığı kazandırmaktadır. Hazırlayacak olduğunuz muz kürü değil, saçlarınız için hazırlayacak olduğunuz diğer kürler de ilk kullanımda size arzu etmiş olduğunuz etkiyi tam anlamı ile vermeyecektir. O yüzden maskeleri ya da bakım kürlerini düzenli bir şekilde kullanmanızda fayda vardır.

Saç Düzleştirme

Muz İle Saç Bakım Kürü

Hemen herkesin evinde bulunmakta olan ya da bulunması zor olmayan malzemeler ile saçlarınız artık çok daha sağlıklı, parlak, canlı ve düz olacaktır. Muz ile saç bakım kürü yapabilmek için öncelikle saçlarınızın uzunluğuna ya da yoğunluğuna bir ya da iki adet muzu kabuğundan ayırın ve küçük parçalar hâlinde kesin. Kesmiş olduğunuz bu parçaları blender gibi karıştırıcı bir cihaz kullanarak pürüzsüz hâle getirin. Pürüzsüz hâle gelmiş olan muzun içerisine bal, yoğurt ve zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Karıştırmış olduğunuz bu karışımın maske kıvamına gelmesi gerekmektedir. Daha sonra sıvı hâlde olan bu karışımı kuru saçlarınıza köklerinden uçlarına kadar uygulayın ve bone ya da streç ile saçlarınızı sarın.

 

Muz İle Saç Bakım Maskesi

Muz ile saç bakım maskesini saçlarınızın köklerinden uçlarına kadar uygulayın. Uygulamış olduğunuz bu maskenin üzerine bone ya da streç film geçirin ve yaklaşık olarak bir saat kadar saçlarınızda bekletin. Daha sonra saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayın ve durulayın. İlk uygulamanızdan sonra saçlarınızdaki parlaklığı, canlılığı, yumuşaklığı ve kolay şekil alabilen özelliği kolaylıkla fark edeceksiniz. Düzenli bir şekilde haftada bir kez uyguladığınız zaman kıvırcık olan saçlarınızın yavaş yavaş düz bir şekil aldığınızı ve farklı şekiller için de son derece kolay bir şekilde taranmakta olduğunu gözlemlemiş olup maskenin saçlarınıza olan etkisinden son derece memnun kalacaksınız.

OKUYUCU YORUMLARI