Evde Yapılabilecek Egzersizler Nelerdir?

  • 1 Star
    Loading...

            Sağlıklı bir vücut için, egzersiz yapmak şarttır. Egzersizler sayesinde kaslar düzenli bir şekilde kasılırken, kan dolaşımı hızlanır, nefes alıp vermek rahatlar ve vücudun bütün hücrelerine oksijen ulaştırılır.

Fit bir vücuda sahip olmak, herkesin hayallerini süsler. Hayalleri gerçekleştirmek için peşinden koşmak gerekir. Hayalinizin gerçek olmasını isterseniz, işe beslenme listenizi değiştirmekle başlayabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Egzersizler Nelerdir?.Beslenme listenizden, kilo almanıza yardımcı olan, hamur işlerini, kızartmaları, aşırı baharatlı cipsleri, yağlı gıdaları çıkartın. Bunların yerine yeşil yapraklı salataları, sebze yemeklerini koyun. Ancak kilo vermek, fit bir vücuda sahip olmak için bunlar tek başına yeterli değildir. Sağlıklı beslenme ile birlikte egzersiz de şarttır. Egzersiz ya da spor yapmak için, spor salonlarına gittiğiniz gibi evde kendi imkan ve gayretlerinizle de egzersiz yapabilirsiniz.

Evde yapılabilecek egzersizler nelerdir, evde egzersiz yapmak için nelere dikkat etmek gerekir, evde egzersiz yapmak zor mudur, konusunu konuşuyoruz. Evde egzersiz yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Özellikle televizyonlarda günlük egzersiz yapan programlar vardır. Bu programlardan herhangi birini açarak eğitmen eşliğinde egzersiz yapabilirsiniz.

Bunun dışında egzersiz yapmak isterseniz işe oturduğunuz yerden başlayın. Televizyonun karşısında saatler geçiriyorsanız, oturduğunuz yerden ayaklarınızı ileri geri hareket ettirin. Bu harekete yarım saat kadar devam ettikten sonra ayaklarınızı yerden kaldırıp indirerek hareket etmeye devam edin.

Oturduğunuz yerden kollarınızı iki yana açıp kapatarak kol kaslarınızı çalıştırın. Bu hareketi elinize küçük su şişeleri alarak yapabilirsiniz. Bu sayede kaslarınızı daha etkin bir şekilde çalıştırmış olursunuz.

Yaptığınız egzersizlerin vücuda faydalı olması için, doğru nefes alıp vermeyi de bilmeniz gerekir. Doğru nefes teknikleri ile vücudunuzun her hücresine temiz hava yollayın. Doğru nefes almak, nefesi bir birimde alıp üç birim içinde tuttuktan sonra bir birimde dışarıya vermektir.

Evde egzersiz yapmaya yataktan kalkarken başlayın. Gece boyunca hareketsiz kalan vücut ağırlaşır. Yataktan kalkmadan önce ellerinizi yanlara açarak vücudunuzu ve kaslarınızı gerin. Kan dolaşımını harekete geçirin.

Evde egzersiz yapmak için, sandalyeye kendinizi sabitleyin. Belinizi iki tarafa doğru hareket ettirin. Bu hareketiniz belinizi inceltecektir.

OKUYUCU YORUMLARI