Fokuslu Ultrason ile Gençleşin

Fokuslu Ultrason ile Gençleşin
  • 1 Star
    Loading...

Fokuslu Ultrason ile Gençleşin

 Yaşlanma her insanın başına geleceği bir olaydır. Her insan doğumundan 20’li yaşlarına kadar büyüme ve gelişme evresini geçirir.  Bu yaşlardan sonra deri ve cilt yavaş yavaş yaşlanma belirtileri gösterir. Yaşlanma derideki birçok kimyasal ve yapısal faktörlerin etkisiyle ortaya çıkmaktadır. Derinin yaşlanmasına etki eden faktörler ise genetik yapı, ilerleyen yaş, UV ışınları, dengesiz beslenme, kötü alışkanlıklar, foto yaşlanma ve yerçekimi olarak söylenebilir. Yaşlanma deri ile çok alakalıdır. Derinin elastikiyeti ve kollajen yapısındaki değişimler hasar ve kayıplara neden olmaktadır. İlerleyen teknolojiyle günümüzde yaşlanma ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak mümkündür. Bu konuyla ilgili birçok işlem ve ürün mevcuttur. Birçok kadın genç kalmaya ve görünmeye önem vermektedir. Derideki sarkma ve yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak ve bu sorunları ortadan kaldırmak için fokuslu ultrason birçok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Bazı kişiler cerrahi işlemlerden ve işlemden sonraki evrenin sosyal hayatını bir süre etkileyeceği için bu işlemden vazgeçmektedir. Yaşlanmış bir ciltle yaşamayı tercih etmektedirler. Ancak fokuslu ultrason ile gençleşme gayet kolay bir işlemdir.

 

Fokuslu Ultrason HİFU

Cerrahi işlemlerden ve sonraki süreçten çekinen kişiler için fokuslu ultrason yöntemi oldukça faydalı bir sistemdir. Bu işlem ile derideki yaşlanma süreci belli bir süreliğine durdurulur. Oluşan yaşlanma bulguları ortadan kaldırılarak derinin gergin ve sıkılaşması sağlanır. Fokus ultrason cihazı bu işlemleri yoğunlaştırılmış ses dalgaları ile gerçekleştirir. Hifu adı verilen sistem tıpta birçok doku hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Fakat cilt yenileme ve sıkılaştırma sorununda yeni yeni kullanılmaya başlanarak başarılı sonuçlar alınmıştır. Ameliyatsız yapılan yüz germe işlemleri için herhangi bir anestezi uygulaması yapılmaz. Bu cihazla cilt derisinin ulaşılamayacağı derinliklerine kadar etki etmek mümkündür. Odaklanmış ses dalgaları ile deriye nüfus eden ultrasound başlık ile kontrollü küçük ısı noktaları oluşturulur. Bu sayede cildin gerginleştirilmesi sağlanır ve derinin kollajen ve elastikiyetinin tekrar yapılanması sağlanır.  Bu işlem kolayca tek seansta yapılmaktadır. İşlemden sonraki 3 aylık süreçte cilt kendini her gün yenileyecek sıkılaşma etkisi cerrahi işleme gerek kalmadan görülecektir.

 

Fokuslu Ultrason ile Gençleşin

Fokuslu Ultrason ile Gençleşin

Fokulu Ultrason Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Ameliyat gerektirmeden 30 ile 60 dakika arasında yapılan fokus ultrason işlemi oldukça başarılı bir yöntemdir. Bu yöntemle cildin 3-4 mm derinine kadar inip işlem yaptırmak mümkündür. Bu yüzden lazer ya da radyo frekans yöntemlerine göre daha derine inerek deride daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüzünde ve boynunda sarkma ve gevşeme şikayeti olan kişiler fokuslu ultrason tedavisi yaptırabilir. Daha çok 35 yaş üstü kadınlara uygulanmaktadır. Kaş düşüklüğü, çene ve yanak altlarında sarkma olan çene çizgisinde gevşeme olan kişilere uygulanmaktadır. Bu cihaz işlemden sonra yüzde kızarıklık ya da soyulma gibi yan etkiler oluşturmaz. Bu nedenle uygulama sonrası sosyal hayata rahatça dönülebilir. Uygulama sonrası makyaj yapmakta da hiçbir sakınca yoktur.

 

Fokuslu Ultrason ile Gençleşin

Fokuslu Ultrason ile Gençleşin

Fokuslu Ultrason Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Birçok işlemin risk taşıdığı aşikârdır. Fokuslu ultrasonun yan etkileri de her cerrahi işlemde olduğu gibi mevcuttur. Bu işlem ile cildin alt dokularına kadar inmek mümkündür. Buradaki sinirlerin geçtiği alana işlem yapılmaması gerekir. Fokus ultrason uygulamasının ciltte kızarıklık, soyulma ve kabuklanma gibi yan etkileri olmadığı için işlem yazın rahatça uygulanabilir. Aşırı ve abartılı uygulamalarda kemiğin üst bölgelerinde yağ erimesi sorununa neden olabilir. Bu işlem aşırı sarkması olan kişilerde başarılı bir sonuç doğurmayabilir. İnce bir yüze ve yağ dokusu az olan kişilere bu işlem uygun değildir.

 

 

 

.

OKUYUCU YORUMLARI