Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?
  • 1 Star
    Loading...

Gelin Makyajınız Çok Önemli!

Her genç kızın hayallerini süsler beyaz gelinlik içinde kuğu gibi süzülmek… Hayatınızı birleştireceğiniz hayat arkadaşınızı sonunda buldunuz ve o güzel gün geldi çattı bütün hazırlıklar tamam, düğün yeri, ilk dans şarkınız, düğün pastanız, konuklar sizi kuğu gibi gösterecek gelinliğinizi de seçtiniz; peki en az bunlar kadar hatta bence daha da önemlisi olan gelin makyajınız nasıl olmalı? Günümüzün makyaj trendi sadelik ve doğallık olduğundan gelin makyajında da kesinlikle doğallık ve sadelikten vazgeçmemelisiniz. Abartılı ve fazla renk kullanılan makyajlar sizi olduğunuzdan büyük gösterir ve gelinliğiniz sade olsa bile rüküş gelin damgası yiyebilirsiniz. Eminim en güzel ve en anlamlı tekrarı olmayacak ve star olacağımız tek gün olan bugün için böyle anılmak istemezsiniz.

Gelin makyajı önerileri;

Beyaz gelinlik saflığı ve temizliği ifade ettiğinden makyajda bir o kadar temiz ve sade olmalı. Abartıdan uzak, sizi olduğunuzdan çok farklı göstermemeli. Öncelikle kuaförünüzle önceden konuşmalısınız. Ten renginize uygun, cildinizi kusursuz gösterecek, gözlerinizin ön planda olacağı dudakların ise daha arka planda sade olacağı bir makyaj uygulanmalı, nasıl gelinlik ve saç için defalarca prova yapıyorsanız makyaj içinde önceden kuaförünüzle birkaç prova yaparak size en uygun mükemmel sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelelim makyajın nasıl yapılacağına; Kuaförünüzle anlaşmaya vardınız ve heyecanla o koltuğa oturdunuz. İlk olarak ten rengine uygun kapatıcılar ve pudra uygulanarak cilt kusursuzlaştırıldı, daha sonra gözleri belirginleştirecek çok koyu olmayan hafif ışıltı katacak farınız uygulandı, etkileyici bakışlar için olmazsa olmaz kirpiklere siyah rimel uygulandı (tabiki suya dayanıklı olmalı sebebi malum.) Eğer kirpiklerinizin yeterli uzunluk ve sıklıkta olmadığını düşünüyorsanız aralara yeterli miktarda tekli kirpiklerden ekletebilirsiniz. Hem takılması daha kolay hem de daha doğal duruyor, tüm takma kirpikler yapay durduğundan tavsiye etmem. Ben bayağı sıkıntı yaşamıştım L.Kaşlar kaş kalemi veya far ile şekillendirildi. Son olarak dudaklara dolgunluk ve parlaklık kazandıran uçuk pembe tonlarında dudakların rengine yakın tavsiye ettiğimiz krem ruj vee son olarak da tabi ki elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak olan son dokunuş şeftali tonlarının daha çok yakıştığını düşündüğüm, yanaklarınıza ışıltı verecek terracota allıkla makyajınız tamamlanmış oluyor. Saçınız da hazır, son olarak gelinliğinizi de giydiniz.

Ve iştee, tüm güzelliğiniz ve zarafetinizle salondan içeri girmeye ve sonsuza dek mutluluk için evet demeye hazırsınız. Umarım asla unutamayacağınız güzellik ve özellikte bir tören olur. İleride çocuklarınıza anlatabileceğiniz güzel anılarla dolu bir tören yaşarsınız. Bir kez yaşanacak çok özel bir gün olduğundan doyasıya eğlenin bütün olumsuzlukları görmezden gelin hiçbirşeyin mutluluğunuzu bozmasına izin vermeyin. Bir ömür boyu mutluluklar dileriz…

OKUYUCU YORUMLARI