Gliserinli Yüz Maskeleri

Gliserinli Yüz Maskeleri
  • 1 Star
    Loading...

Gliserinli Yüz Maskeleri Tarifi

Gliserinin bir diğer adı gliseroldür. Cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinde kullanılan gliserin, cildimiz için oldukça faydalıdır. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Cilde uygulandığı vakit, nemi cildin alt tabakalarına hapseder ve nem dengesini korur. Ciltteki ton farklılıklarını ortadan kaldırır ve cilt görünümünün iyileşmesini sağlar. Gliserinli yüz maskesi tarifleri:

1) Gliserin ve Bal Yüz Maskesi:

Bir kaşık bal ve bir kaşık gliserini güzelce karıştırın ve boynunuzla beraber tüm yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Bu maske ile cildiniz derinlemesine temizlenmiş ve tazelenmiş olacak.

Gliserin ve Bal Maskesi

Gliserin ve Bal Maskesi

2) Gliserin ve Muz Yüz Maskesi:

Üç yemek kaşığı muzu ezin. Buna bir yemek kaşığı da gliserin ekleyin ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. Yaklaşık olarak 30 dakika boyunca bekletin. Son olarak da ılık su ile durulayın. Gliserin, muzda bulunan minerallerle birleşip cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Gliserin ve Muz Maskesi

Gliserin ve Muz Maskesi

3) Gliserin ve Yulaf Yüz Maskesi:

Dört yemek kaşığı yulafı blender dan geçirin. İçerisine iki yemek kaşığı gliserin ekleyin. Bu karışımı yüzünüz için peeling olarak kullanabilirsiniz.

Gliserin ve Yulaf Maskesi

Gliserin ve Yulaf Maskesi

4) Gliserin, Yumurta ve Limon Yüz Maskesi:

Bir yumurta akı, bir yemek kaşığı gliserin ve üç yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Bu maske cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

5) Gliserin ve Kil Yüz Maskesi:

İki yemek kaşığı gliserinle bir yemek kaşığı kili karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin. Ardından soğuk su ile durulayın. Bu maske cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Gliserin ve Kil Maskesi

Gliserin ve Kil Maskesi

6) Gliserin, Limon ve Şeker Yüz Maskesi:

200 gram şeker, 25 gram gliserin ve 3 yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Bunu yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın. Bu karışımı da peeling olarak kullanabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI