Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı
  • 1 Star
    Loading...

Son Yılların Modası Gülüş Tasarımı

Kişisel bakım denildiğinde ilk akla gelen yüz ve saç güzelliği ve bakımıdır. Oysa yüz bakımının en önemli kısmı olan dişler, sağlıksız ve eksik olduğunda yüz ne kadar düzgün  olursa olsun iyi bir görünüm sağlanamaz. Genelde gülümserken dişlerin gösterilmemesi, diş kusurları varlığını düşündürür. Diş bakımı düzenli yapıldığında bu tür sorunlarla karşılaşma olasılığı azalır.

Ancak bazen genetik faktörler, ne kadar iyi diş bakımı ve temizliği yapılırsa yapılsın, diş kayıplarının önüne geçemez. Dişler sadece estetik açıdan değil, yemek yeme ve konuşma açısından da büyük önem taşıyan vücut bölümlerimizdendir. Sararmış ve eksik dişler özgürce gülmeyi engeller ve konuşmada da bozukluklara yol açar. Peki diş bakımı nasıl olur? Bu yazımızda size diş bakımı hakkında bilgi vereceğiz ve dişleriniz zarar görmeden önce yapmanız gereken bakımı alışkanlık haline getirerek, kayıpları en aza indirmenize yardımcı olacağız.

Diş bakımı için gereken en önemli husus, alışkanlık haline getirilerek aksatılmamasıdır. Bu açıdan diş fırçası ve diş macununuzu her an yanınızda taşımayı alışkanlık haline getirmeniz, etkili bir adım olacaktır.

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Diş Bakımı Nasıl Olur?

Diş bakımı nasıl olur sorusunun cevabı çok farklı seçeneklerden oluşur. İlk etapta dişlerinizi günde en az iki kere, 3 dakika boyunca fırçalamanız gerekir. Bu alışkanlığı bebeklik döneminden itibaren kazanırsanız ve çocuklarınıza da kazandırırsanız hiç zorluk çekmezsiniz.

Diş fırçalamak iyi bir diş bakımı için yeterli değildir. Düzenli olarak diş ipi ile dişlerin arasının temizlenmesi, diş hekimini ziyaret ederek dişlerin kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Ayrıca ağız çalkalama ürünleri kullanıyorsanız, en az 30 saniye ağzınızı çalkalamanız gerekmektedir.

Ayrıca sağlıklı yiyecekler tüketmek de diş bakımı ve temizliği için oldukça önemlidir. Özellikle şekerli gıdalar dişlerinizin en büyük düşmanıdır. Çilek gibi meyveler, dişlerin temizlenmesini sağlar ve tartarı azaltır. Şeker ihtiyacınızı doğal meyvelerden karşılayarak, sağlıklı dişlere sahip olmanın ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Diş Bakımı ve Ağız Kokusu

Diş bakımınızı ne kadar iyi yaparsanız ağız kokusu da o kadar azalır. Diş kayıpları ve çürükler ağız kokusuna sebep olur. Bu yüzden dişlerin düzenli olarak diş hekimi kontrolüne tabi tutulması oldukça önemlidir.

Ağız kokusunun sebepleri dişlerde bulunan bakterilerdir. Bunun önüne geçmek için çalkalama suları ve koku giderici spreyler kullanabilirsiniz. Açlık durumunda da ağız kokusu meydana gelmektedir. Ancak daha çok bazı yiyecekler, su içmemek, sigara ve alkol kullanımı gibi durumlar ağız kokusunu arttırmaktadır.

Ağız kokusunu önlemek için düzenli olarak diş ipi kullanmak ve bol su içmek oldukça önemlidir. Dişlerinizin bakımına ne kadar çok özen gösterirseniz, o kadar az diş ve diş eti sorunu ile karşılaşırsınız.

Gülüşünüzün en büyük etkisi dişlerinizin güzelliği ile mümkündür. Diş hekimleri gülüş tasarımı adı altında bir çok diş tasarlamakta ve bu sorunları tedavi etmek için bir çok yöntem uygulamaktadır.

ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI