Güzellik İçin Vitaminler

  • 1 Star
    Loading...

Güzellik için vitaminler az ölçülerde lüzum dinlenmesine karşın, bunlar yeni hücrelerin yapılmasında, cildinizin taze ve genç görünmesinde majör ehemmiyet taşımaktadırlar. Bunların çoğu bedeniniz tarafından kendi başına üretilemez; gıdalar yoluyla ya da gıda takviyeyi olarak alınmalıdırlar. A, C ve E vitamini gibi vitaminler antioksidandırlar.

Güzelliği Artırıcı B Vitaminleri

Tanım: B vitaminleri B1 tiamin, B2 riboflavin, B3 niasin, B5 pantotenat, B6 pridoksin, B12 kobalamin, folat B9J, PABA, inosi-tol, biotin ve kutun vitaminlerini kapsayan bir gruptur. B vitaminleri suda çözülebilirler ve natürel halde bir arada bulunurlar.

Cildin hoşluğuna yararları: B vitaminleri cildin sıhhati açısından kilit bir rol oynamaktadırlar. Ten dokularını onarmaya, hücrelerin meselesiz çalışması için gereken enerjinin sağlanmasına ve cilde oksijen erişmesine destekçi olur. Bunlar genelde anti-stres vitaminleri olarak öğrenilirler. B vitaminleri aynı zamanda erken ihtiyarlamayı ve iltihaplı sivilce yaradılışını önler. Kan dolaşımını ve metabolizmayı süratlendirir. Yaraların iyileşmesinde güneş yanığı, çürükler, enfeksiyonlar da dahil, yeni hücre yaradılışında ehemmiyetlidir. Bu vitaminlerin sinerjik çalışan bir ailenin parçaları olduğunu hatırlarsanız, bir arada alındıklarında daha tesirli olduklarını da görmüş olacaksınız.

Güzellik İçin Vitaminler

Güzellik İçin Vitaminler

Önemli kaynaklar: Yağsız biftek, tavuk, yumurta sarısı, karaciğer, süt, bira mayası, bütün hububatlar, yonca, badem, ayçiçeği çekirdeği, soya mahsulleri, yeşil yapraklı sebzeler, mavi-yeşil algler, pekmez, bezelye ve fazulyeler.

Eksiklik bulguları: Ağız içi ve dudaklarda yaralar, egzama, cilt lez-yonları, kepek, solgun cilt, pigment meseleleri, erken buruşukluklar. B vitamini noksanlığı aynı zamanda kuru ve çatlayan dudaklara neden olur.

Stres, içki ve doğum hakimiyet hapları B vitaminine olan lüzumu artırabilir.

Multi-vitamin/mineral yardımınızın her B vitamininden yeterli ölçüde kapsadığından emin olun. Erişkinler, B12 hariç bu 1 mg.’ı aşma-mülküdür, her B vitamininden günde 50-100mg. almalıdır. Her mineralin bedeninize bereket sağlayabilmesi için muhakkak oranlarda alınması gerekmektedir. 0 sebeple yediğiniz şeylerdeki mineral balanslarına dikkat etmelisiniz.


Probiyotikler – iyi mikroplarınızı besleyin

Müthiş cilt için bağırsaklarda iyi floraya sahip olmak gerekmektedir. Ancak mesele şu ki, çağdaş çağdaki hayat stillerimiz bağırsaklardaki iyi bakterilerin de sonunu getiriyor. Aldığımız antibiyotiklerden beslenme alışkanlıklarımıza, içtiğimiz ve yıkandığımız klorlu suya kadar, yaşamlarımız bu iyi mikropların hayatını tehdit eden şeylerle dolu. Şayet bu iyi mikroplar savaşı kaybederse, natürel yolla oluşan can-dida albicans gibi makûs mikroplar yöneti ele alır. Bu balanssızlık bedende ve ciltte de kendini göstererek, muhtelif sıhhat problemlerine neden olur. Müthiş Cilt programı sırasında her gün bu iyi mikroplarınızı probiyotiklerle beslemenizi öneriyorum.

Acidophilus ve bifidus gibi “verimli bakteriler” iltihaplı sivilce, sindirim eforluğu, kaşıntılı cilt, egzama, kepek, madura ayağı, alerjiler, sinüzit ve vajinal akıntılar gibi pek çok problemim atlatılmasına destekçi olur. Ancak bu etkenlerin bağışıklık sistemi hastalıkları, noksan beslenme ve yiyecek alerjileri gibi daha ciddi rahatsızlıkların bulguları olabileceğini de usunuzdan çıkarmayın.

İyi bağırsak ekolojisi sağlamanın kolay çözümleri

Sıhhatlı mahsuller satan dükkanlardan satın alabileceğiniz iyi bir probiyotiği kullanın.
Yağsız yoğurt yiyin ve kefir tatlandırılmamış olmalı, zira makûs mikroplar şekerle, unla ve nişastayla kuvvetlenirler için.
Bol ölçüde sarımsak yiyin, zira sarımsak makûs mikroplara karşı etkilidir.


Güzellik Tüyoları
kategorisinde ki Güzellik İçin Vitaminler başlıklı yazımız sizlere ciltbilginiz.com tarafından sunulmuştur.

Yazılarımız tedavi emelli değildir…
Balakanız Cildinize Yansısın ;

OKUYUCU YORUMLARI