Hollanda Saç Örgüsü

Hollanda Saç Örgüsü
  • 1 Star
    Loading...

Hollanda Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Hem yapımı kolay hem de görünüşü modern olan Hollanda saç görgüsü son yıllarda çokça merak edilen saç modellerinden. Çoğu saç modeli, saçınızın rengine ve dokusuna göre bazen güzel durmayabilir. Ancak örgü modellerinde bu kural tamamen ortadan kalkar.

Her saç tipine ve rengine uyum sağlayan örgü modelleri sayesinde, tek bir örgü çeşidiyle düzinelerce farklı saç modelini yapmak mümkün olur. Her kadının son an kurtarıcısı olan örgüler, küçük dokunuşlarla yapmak için saatlerce uğraşılan saçlardan daha hoş durabilmektedir.

Son yılların en dikkat çeken, kendi kendinize de kolaylıkla yapabileceğiniz, Hollanda örgüsü nasıl yapılır sorusunu sizin için yanıtlıyoruz.

  • Hollanda saç örgüsü yapımı için 10 taneye yakın lastik tokaya ve pens tokaya ihtiyacınız olacak. Saç renginize uygun olan ve ince yapıdaki lastik saç tokalarınızı hazır edin.
  • Sanki balıksırtı örüyormuş gibi başınızın üst tarafından bir tutam saç alın ve lastik tokayla tutturun.
  • Birinci tutamı geçici süreliğine başınızın en üstüne pens tokayla tutturun.
  • Balıksırtı saç örgüsünde olduğu gibi, ikinci tutamı yanlardan alarak yine lastik tokayla tutturun.
  • Şimdi geldik işin püf noktasında! Başınızın üzerine pensle tutturduğunuz saçı açın ve ikiye ayırın. İkiye ayırdığınız birinci tutamın arasından ikinci tutamı geçirip, ikinci tutamı üste pens ile tutturun. İkinci tutamı üstte pensle tutturduğunuzda, iki yandan aşağı salınmış olan birinci tutamı, üçüncü tutamı yapabilmek için, yanlardan alacağınız saçlarınızla birleştirip, lastik tokayla tutturun. Böylelikle ilk örgünüz oluşmuş olacak.
  • En son birinci ve üçüncü tutamı birlikte lastik tokayla tutturmuştuk ve başımızın üstünde de ikinci tutamız pensle duruyordu. Şimdi sıra pensle tutturulmuş olan ikinci tutamı açıp, ikiye ayırmaya ve içinden üçüncü tutamı geçirmeye geldi. Bu sefer ikinci tutamı aşağı salıyoruz ve içinden geçirdiğimiz üçüncü tutamı pensle başımızın üstüne tutturuyoruz.
  • Ardından ikinci ve yanlardan alacağımız saçları lastikle tutturuyoruz. Bu tutamı da pensle tutturup açtığımız saçın içinde geçiriyoruz.

Bu şekilde saçımızın sonuna kadar devam ettiriyoruz. En son kuyruğa geldiğimizde işlemi devam ettirip en sonunu bağlıyoruz.

Tüm örme işlemimiz bittikten sonra Hollanda saç örgü modeli, salaş örgüde daha güzel durduğu için, en baştan hafif çekerek salaşlaştırıyoruz. Sprey sıkarak bu örgü modelini tüm gece boyunca bozulmak kullanmak mümkün.

 

OKUYUCU YORUMLARI