Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler
  • 1 Star
    Loading...

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Kafa derisi kaşıntıları, saç diplerindeki gözenekleri ölü deri, şampuan kalıntısı, vs gibi maddelerin tıkatması sonucu meydana gelir. Saç diplerindeki gözenekler tıkandığı zaman saçlar havası kalır. Saçlar koku yaptığı gibi kafa derisinde de kaşıntı oluşur.

Kafa derisinde oluşan kaşıntılardan kurtulmak için, saçlarınızı yıkarken saç diplerine masaj yapın. Saçlarınızı banyoda iken tarayın. Saçlarınızı ıslak bırakmayın. Sık sık havalandırın. Kafa derisi kaşıntısı için doktorun önerdiği şampuan ve kremleri kullandığınız gibi bitkisel ürünlerden de destek alabilirsiniz. Ancak bitkisel ürünleri kullanırken mutlaka doktorunuza danışın. Doktorunuzun önermediği bitkisel ürünleri kullanmayın.

Kafa derisi kaşıntıları için, elma sirkesini kullanabilirsiniz. Elma sirkesinin antiseptik özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde kaşıntılara ve daha pek çok cilt sorununda başarı ile kullanılmaktadır. Kafa derisi kaşıntılarına elma sirkesi uygulamak için, saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna bir çay bardağı kadar elma sirkesi koyun. Elma sirkesi koyduğunuz su ile saçların diplerinden başlayarak uçlarına doğru saçlarınızı durulayın. Elma sirkesi kafa derisi kaşıntılarına iyi geldiği gibi saçlarınızı da yumuşacık yapacaktır.

Kafa derisi kaşıntısına bitkisel çözümler nelerdir, kafa derisi kaşıntısına bitkisel ürünler kullanırken neye dikkat etmek gerekir, kafa derisi kaşıntısına hangi bitkiler iyi gelir, konusunu konuşuyoruz.

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Maske

Kafa derisi kaşıntısına bitkisel ürün hazırlamak isterseniz, cam bir kabın içine 1 çorba kaşığı biberiye yağı, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı tuz ve 4 adet eritilmiş aspirini koyup karıştırın.

Hazırladığınız maskeyi saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak sürün. Saçlarınıza bone takıp yarım saat kadar maskeyi saçlarınızda bekletin. Saçlarınızı ılık su ile yıkayıp durulayın. Bu maskeyi haftada en az iki defa uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurutun. Saçların ıslak kalması, gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Gözenekler tıkandığı zaman kaşıntı devam eder.

Kafa derisi kaşıntısı için yapabileceğiniz bir başka maske tarifi ise cam bir kabın içine 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı Hint yağı, 1 çorba kaşığı saf alkolü koyup karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saçların diplerinden başlayıp, uçlarına doğru sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın.

 

 

OKUYUCU YORUMLARI