Karbon Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbon Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?
  • 1 Star
    Loading...

Karbon Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbon peeling cilt lekelerini ortadan kaldırmaya yarayan, gözenekleri sıkıştıran ve cilde parlak bir görünüm kazandıran uygulamalardan biridir. Karbon peeling sayesinde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilir ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.  Pek çok kadının hayali cildinin yıllara meydan okumasıdır. Ancak doğal süreçte yaşlandıkça cilt yıpranır ve yaşlanma etkileri yoğun bir şekilde gözlemlenmeye başlanır. Zamanın etkilerinden cildini korumak için çabalayan kadınlar pek çok yönteme başvurmaktadır. Karbon peeling cildinizi korumak için en çok tercih edilen yöntemler arasında kendine yer bulmaktadır.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling Q-switched Nd-YAG lazer yöntemi kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir. Karbon peeling uygulaması sonrasında ciltte bulunan yağlanma düzensizliği ve cilt sarkmaları ortadan kaldırılır. Ayrıca cilt lekelerinin tedavisi ve gözeneklerin sıkıştırılması için karbon peeling çok tercih edilen yöntemler arasında kendine yer bulmaktadır. Karbon peeling işleminde cilt soyulmaz. Hem ağrısız hem de iğnesiz bir cilt yenileme yöntemi olması nedeniyle kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. 

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Ciltte zamanın etkisiyle ortaya çıkan lekelenme, sarkma ve ışıltısını kaybetme sorunu kadınlarda öz güven sorununa neden olur. Cilt lekelerini önlemek için pek çok kişi cildi soydurma işleminden geçmektedir. Ancak cilt soydurma işlemleri çok doğru bir süreç değildir. Karbon peeling yöntemi cilt lekesiyle karşı karşıya olan kişiler için soyma işlemi yapmadan cilt problemlerinden kurtulma imkanı sunmaktadır. Karbon peeling uygulaması yüksek lazer ışınları ile gerçekleştirilen bir uygulama olup cildinizde arzu ettiğiniz sonuçlara kavuşmanız için son derece idealdir.

 

Karbon Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbon Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Karbon peeling uygulaması yaptıracak olan kişilerin cildi öncelikle özel bir krem ile kaplanmaktadır. Cilde sürülen krem sayesinde cilt için gerekli enerji miktarı en yüksek seviyeye ulaşır. Karbon krem özel olarak hazırlanmaktadır. Krem sayesinde lazer atışları sonrasında en büyük etkinin gerçekleşmesi sağlanır. Lazer atışları cilde ulaştığında ısı bir anda yükselir ve yüzeydeki deri karbon ile buharlaşıp kendiliğinden kalkar. Karbon kremin bir başka özelliği daha bulunmaktadır. Lazer sayesinde hücreler yenileniyor ve kremin etkisiyle foto aktivasyon etkisi gerçekleştiriliyor. Ortaya çıkan bu etkinin ardından ciltte kolajen üretiminde artış meydana gelmektedir. Bu uygulama sonrasında cilt elastikiyeti geri kazanılmakta ve sarkan deri toparlanmaktadır. Karbon peeling uygulaması son derece basit bir uygulama olup sadece 15 dakika sürmektedir. Karbon peeling uygulaması sonrasında kişiler günlük hayatlarına devam etme imkanına sahip olmaktadır.  Karbon peeling uygulaması sonrasında hiçbir şekilde iz kalması söz konusu değildir. Ağrısız bir işlem olması nedeniyle öğle tatilinizde dahi işlem yaptırabilirsiniz.

Karbon Peeling Uygulaması

Karbon peeling uygulaması hem kolay hem hızlı hem  iğnesiz hem de ağrısız bir işlem olması nedeniyle pek çok kadın tarafından çok tercih edilmeye başlanmıştır. Günümüzde çok etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkan karbon peeling uygulaması ilk seansta dahi gözle görülür bir fark ortaya koymaktadır.  Ancak seansların düzenli olarak yapılması son derece önemlidir.  Düzenli olarak gidilen seanslardan sonra karbon peeling uygulamasından tam olarak bir sonuç almak mümkün hale geliyor.  Karbon peeling seansları 1-2 hafta aralıklarıyla en çok 10 seans olarak gerçekleştirilebilmektedir. Karbon peelingin faydaları oldukça fazladır. Ciltteki yağ dengesini sağlamak için büyük fayda sağlayan karbon peeling uygulaması ciltteki akne problemini de önemli ölçüde ortadan kaldırmaktadır  Bazı cilt lekeleri hormonlara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Hormonlar nedeniyle ortaya çıkan cilt lekelerinde karbon peeling uygulamasından sonuç almak çok daha uzun bir süre alabilmektedir. Karbon peeling uygulamasını tamamlayan kişiler isteğe bağlı olarak 1 yıl sonra tekrar peeeling uygulamasından faydalanabilmektedir. 1 yıl içinde kişiler aynı cilt problemleriyle karşı karşıya kalmamaktadır. Karbon peeling yaptıran kişiler kısa sürede cilt problemlerinin ortadan kalkmasına imkan sunmaktadır. Kısa sürede hem gergin hem de yeniden taptaze görünüme kavuşan bir cilde sahip olabilirsiniz. Hem Türkiye’de hem de dünyada karbon peeling uygulaması sayesinde pek çok kadın yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Sarkan ve ışıltısını kaybeden cildinize sağlıklık ve parlak bir görünüm kazandırmanın en etkili yolu karbon peeling uygulamasıdır. Hem acısız hem iğnesiz karbon peeling uygulaması çok tercih edilmektedir.

 

OKUYUCU YORUMLARI