Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

  • 1 Star
    Loading...

Karın Yağları İçin Egzersizler

Karın, deyim yerinde ise vücudun çöplüğüdür. Vücuda alınan kaloriler ihtiyaç miktarından fazla olduğu zaman, vücut bu kalorileri daha sonra kullanılmak üzere yağa çevirerek depo eder. Yakılamayan yağların depolandığı alan, karın bölgesidir.

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Vücudun yağları depolamasının birçok nedeni vardır. Günlük vücuda alınan birçok gıdaya vücudun ihtiyacı yoktur. Bunların başında ise şeker gelmektedir. İşlem görmüş beyaz şeker ya da içeriğinde şeker bulunan her türlü gıda yenildiği zaman vücut bunları yağa çevirir ve depolar.

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Yağlarınızı eritmek istediğinizde yapmanız gereken ilk şey beslenme listenizi değiştirmek olmalıdır. Beslenme listenizden vücutta yağ olarak depolanan, kilo almanıza neden olan her türlü gıdayı çıkarın. Yağlı yemekleri, hazır gıdaları, şekerli ve unlu mamulleri, kızartmaları ve aşırı baharatlı gıdaları beslenme listenizden çıkartın. Bunların yerine vücudun ihtiyacı olan, yeşil yapraklı sebzeleri ve meyveleri koyun. Beslenme listenizde gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra egzersiz kısmına geçin.

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Karın yağlarını eriten egzersizler nelerdir, karın yağlarını eriten egzersizler nasıl, yapılır, karın yağlarını eriten egzersizleri yaparken nelere dikkat etmek gerekir, konusunu konuşuyoruz. Karın yağlarını eritmek için, egzersize başlamadan önce sabah aç karna bir bardak ılık suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesi için.Karın yağlarını eritmek için, gün aşırı mekik çekin. Mekik çekerken zorlanıyorsanız, mekik çekmenize yardımcı olacak aletlerden yararlanabilirsiniz.  İlk başlarda sayıyı az tutun. Her geçen gün biraz daha üstüne koyabilirsiniz.

 

Karın yağlarını eritmek için, sırt üstü yere uzanın. Derin bir nefes aldıktan sonra ellerinizi başınızın altında birleştirin. Ayaklarınızı hiç kıvırmadan yarım mekik çekin. Yerinizden kalkarken sağ tarafa ve sol tarafa meyilli kalkın. Bu hareket karnınızın toparlanmasına yardımcı olacaktır.

 

Karın yağlarını eritmek için, karın kaslarını çalıştırmak gerekir. Bunun için de mutlaka egzersiz yapmak gerekir. Ancak egzersiz yapmaya vaktiniz yoksa ya da egzersiz yapmakta zorlanıyorsanız yürüyüş yapmayı da tercih edebilirsiniz. Ancak bu yürüyüş, sizi terletecek kadar tempolu olmalıdır.

 

Yürüyüşten sonra mutlaka ılık bir duş alın. Kabak lifi ile karnınızı güzelce keseleyin. Bu hareket karın kaslarının harekete geçmesine yardımcı olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI