Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler
  • 1 Star
    Loading...

Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

Bakım her kadının vazgeçilmezidir. Bakımlı olmak her maskeyi yüze sürmek değildir, iyice araştırmak ve cilt tipimize uygun olan maskeleri uygulamamız gerekir. Maska yapmadan önce cilt tipinizin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Aksi takdir de hiç ummadığınız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Karma cilt tipi için maske tariflerini cildinize düzenli uygularsanız, en iyi sonucu alırsınız.

 

Karma cilt tipi için ilk maskemiz;

-4 yemek kaşığı toz halinde yulaf ezmesi
-1 yemek kaşığı zeytinyağı
Malzemeleri uygun bir kapta iyice karıştırıp yüzünüze sürün. Cildiniz de 10 dakika beklettin. Süre bitiminde ılık su ile durulayın. Bu maska cilt üzerinde ki fazla yağlanmayı giderir ve nemlendirme etkisi sağlar.

Karma Ciltler İçin Krem Maske Tarifi

-1 adet elma
-2 tatlı kaşığı nemlendirici krem
Bir elmanın içini alıp iyice ezin ve 2 tatlı kaşığı nemlendirici kremle birlikte karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Süre bitimin de cildinizi ılık su ile temizleyin. Bu maske karma ciltlerin yağ oranını dengeler.

Karma Ciltler İçin Muz Maskesi Tarifi

-1 adet muz
-1 tatlı kaşığı çırpılmış kremşanti
Muzu ezin ve kremşanti ile güzelce karıştırın. Bu maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Süre sonunda ılık su ile cildinizi temizleyin.

 

Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

Karma Ciltler İçin Süt Maskesi Tarifi

-1 tatlı kaşığı bira mayası
-1 tatlı kaşığı ılık süt
Sütü uygun bir kapta ısıtın ve bira mayasını ekleyerek eritin. Bu karışımı bir süre bekletin. Bekletmeniz mayalanmasını sağlar. Mayalandıktan sonra karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Süre sonunda ılık su ile durulayın. Bu maske cildinizin yağ dengesini ve nem oranını oranlar.

Karma Ciltler İçin Kil Maskesi Tarifi

-1 çay kaşığı badem yağı
-2 çay kaşığı limon suyu
-2 çay kaşığı kil
-1 çay kaşığı elma suyu
Limon suyu, kil ve elma suyunu karıştırın. Karışımın içine biraz badem yağı ilave edin ve cildinize sürün. Cildinizde kuruyacaktır ve kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin.

OKUYUCU YORUMLARI