Kepek İçin Doğal Çözümler

Kepek İçin Doğal Çözümler
  • 1 Star
    Loading...

Kepek İçin Doğal Çözümler: Görsel açıdan rahatsız edici bir saç derisi sorunu olan kepek, bir çok kişi için bir kabustur. Özellikle koyu renk saçlılarda daha da belirginleşen bu döküntüler, kuru saç derisinin bir sonucudur. Kepek, ölü saç derinin pullanarak saç üzerinde yer almasıdır.

Sürekli aynı şampuanı kullanmak, saç tipine uygun olmayan şampuan kullanmak gibi bir çok farklı sebepten dolayı da kepek olabilir. Kepeği önlemek için bir çok şampuan bulunur. Bunların bir çoğu etkilidir. Ancak bazı kişiler şampuanlarını değiştirmek istemez ve doğal yağlar ya da ürünler kullanarak kepeği gidermeye çalışırlar.

Bu yöntemler dıştan ve kuru halde kepeği önlemek ve bir daha oluşmamasını sağlamak için uygulanır. Kepeği önlemek için bitkisel reçeteler bir çok kişinin kurtarıcı olmuştur.

 

Kepek İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Kepek için doğal çözümler kimyasal maddeler içeren şampuan kullanmak istemeyenler için baş ucu çaresi niteliğindedir. Bu yüzden kepek sorunu olanlar bu yöntemlerden birini uyguladıklarında, kepeklerin azalmaya başladığını görürler.

 

Kepek için Doğal Yağlar

En çok tercih edilen saç bakım yağlarının etkisini herkes artık ezberledi. Kepeklerden kurtulmak için de bu yağlardan yardım almak mümkün olmaktadır. Kepek için aşağıdaki yağları kullanarak saç derinize masaj yapabilirsiniz. Saç derinize iyice masaj yaparak, havlu sarıp 1 saat kadar bekleyip yıkadığınızda, zamanla kepeklerin azaldığını göreceksiniz.

Tek tek kullanabileceğiniz gibi hepsini karıştırarak da kullanabilirsiniz.

  • Aloa vera yağı,
  • Hindistan cevizi yağı,
  • Lavanta yağı.
Kepek İçin Doğal Çözümler

Kepek İçin Doğal Çözümler

Kepek için Doğal Çareler

Mayonezi saç derinize sürerek yarım saat bekletebilirsiniz,

Sirkede bulunan antibiyotik özellik sayesinde saç derinizdeki kepekleri yok edebilirsiniz,

Çemen tohumlarını haşlayarak ezip saç derinize sürebilirsiniz,

Pancarı kökleri ile beraber haşlayıp saçınıza sürerek kepeklerden kurtulabilirsiniz.

Kepekleri önlemek için bu uygulamaların bir süre yapılması gerekir. İlk etapta sonuç belli olmayabilir ama düzenli kullanımda kepeklerde gözle görülür azalma meydana gelir.

Günde 3 litre su içmek ve sağlıklı beslenmek saç derinin kurumasını önler. Ayrıca düzenli olarak saç diplerinize masaj yaparak, saç köklerinizin uyarılmasını ve kurumanın engellenmesini sağlayabilirsiniz.

 

OKUYUCU YORUMLARI