Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı
  • 1 Star
    Loading...

Kirpiklerinize Vazelin Sürün

Bir kadının yüz bölgesinde en çok dikkat çeken yerlerden biri gözleridir. Göz bölgesinde ise en çok dikkat çekmekte olan alan kaşlar ve kirpiklerdir. Kirpik Bakımı bu yüzden önem taşır. Kaşlar, yüz şeklinin ve uygulanmakta olan makyajın kendisini daha çok belli etmesini sağlamaktadır. Kirpikler ise gözlerin şeklini ve göze yapılmış olan makyajı daha güzel göstermeye yardımcı olmaktadır. Bazı kadınların kirpik yapısı son derece güçlü, güzel ve kıvrık olurken bazı kadınların kirpik yapıları da tam aksine çok cansız, kısa ve güçsüz bir görünüme sahip olmaktadır. Böyle olan kirpiklerde kadınlar rimel ve maskara kullanımı ile birlikte kirpiklerinin görüntüsünü güçlendirmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Rimel ve maskaranın dışında kirpiklerinize vazelin sürün ve kirpiklerinizi doğal bir şekilde koruyabilin.

 

Vazelinin Kirpiklere Olan Faydası

Vazelin, içerisinde bulundurmuş olduğu doğal özler ile birlikte kullanılmakta olduğu alanda doğal bir etki bırakmaktadır. Örneğin vazelinin kirpiklere olan faydası son derece fazladır. Kirpikler, sürekli dış ortamlar ve dış etkenler ile karşı karşıya gelen hassas kıl köklerine sahip olduğu için sürekli güçlü tutmak gerekmektedir. Bunların yanı sıra bir de yapılmakta olan maskara ve rimel uygulaması ile birlikte kirpikler yalnızca görünüm olarak güçlendirilmektedir. Kıl kökleri olarak güçlendirilmemektedir. Kirpiklerinize gün içerisinde ya da yatmadan önce vazelin sürerseniz kirpiklerinizin daha güçlü bir görünüme sahip olmasını sağlarken aynı zamanda da doğal bakımını yapmış olursunuz.

Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı

Kirpiklere Vazelin Sürmek

Kirpiklere vazelin sürmek kirpik köklerini güçlendirmektedir. Bu da özellikle dış etkenlerin kirpiklere vermiş olduğu zararı en az seviyeye indirmektedir. Özellikle havaların kötü olması ile birlikte kirpiklerin koparak dökülmesini zaman içerisinde vazelin kullanımı yok edecektir. Hava etkeninin yanı sıra bir de maskara ve rimel uygulaması ile birlikte kirpikler zaman içerisinde güçsüzleşmektedir. Bu genellikle maskaraların ve rimellerin yapısı ile birlikte kirpiklerin kurumuş olmasından kaynaklanmaktadır. Vazelinin içerisinde bulunmakta olan doğal özler ile birlikte kirpikler son derece canlı bir görünüme sahip olmaktadır. Bu da kirpiklerin yavaş yavaş uzamasına yardımcı olarak daha gür bir görünüm vermektedir.

 

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Vazelin ile kirpik uzatma artık kirpikleri doğal yollar ile uzatabilmenin yöntemleri arasında yer almakta olan ve pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Vazelinin içerisinde bulunan maddeler kıl köklerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Kıl kökleri korunmakta olan kirpikler de doğal bir şekilde zaman içerisinde uzama göstermektedir. Özellikle rimel ve maskara kullanımından dolayı kısalmış, kopmuş ya da dökülmüş olan kirpikler vazelin kullanımı sayesinde çok daha iyi bir şekilde gelişme göstermiş ve uzamaları çok daha verimli bir şekilde olmuştur. Siz de kirpiklerinizi doğal bir şekilde uzatmak istiyorsanız o zaman bu yöntemi deneyerek kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilir ve memnun kalabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI