Kirpikleri Kıvırma Yolları

Kirpikleri Kıvırma Yolları
  • 1 Star
    Loading...

Kirpik Kıvırma Aleti Olmadan Kirpikleri Kıvırma Yolları

Kirpik, yüz üzerinde en çok göze çarpan detaylardan biridir. Bu yüzden, kirpiklerin nasıl göründüğü, nasıl makyaj yapılacağı önemlidir. Kadınlar, kimi zaman makyaj yapmak yerine sadece kirpiklerini kıvırmayı tercih eder. Böylelikle, doğal ve çekici bir görünüm elde edilebilir.

Kirpikleri kıvırabilmek için, kirpik maşası adı verilen kirpik kıvırma aleti kullanılmaktadır. Kirpik maşası, neredeyse her kadının çantasında bulunan bir malzemedir. Bu alet kullanılarak bir dakikada, kirpikler kıvrılabilir. Kolay bir alet olmasına karşın, bayanlar, kirpiklere zarar vermesinden yakınmaktadır. Kirpik maşasının, kirpiklerin dökülmesine sebep olduğu söylenmektedir. Günümüzde, kirpik kıvırma aleti olmadan kıvrık kirpiklere sahip olmak mümkündür. Evde, rahatlıkla uygulayabileceğiniz çeşitli kirpik kıvırma yöntemleri bulunmaktadır.

 

Kaşık İle Kirpiklerinizi Kıvırabilirsiniz

Kaşık ile oldukça kolay bir şekilde kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Bunun için kullanılan malzemeler ise hemen hemen herkeste vardır. İlk ihtiyacınız olan, metal bir çay, yemek ya da çorba kaşığıdır. Yapacağınız işlem, kaşığınızı ısıtmak olacaktır. Isıtmak için de sıcak su, fön makinesi veya saç şekillendirici kullanabilirsiniz. Kaşığı, ısıttıktan sonra üstten kirpiklerinizin diplerine yerleştirmeniz gerekiyor. Ardından, kirpiklerinizin altından yukarıya doğru, kaşığın üzerine bastırarak beklemelisiniz. Bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekecektir. Kirpik kıvırma aleti kullanmadan kıvrık kirpiklere sahip olmak, bu kadar kolaydır.

 

Parmak İle Kirpik Kıvırmak

Kirpik kıvırma için kullanılan en basit ve doğal yöntemdir. Bu yöntem için, ilk önce kirpiklerinize rimel sürmeniz gerekiyor. Rimeli sürdükten sonra, hafif kuruması için az bir süre beklemelisiniz. Ardından, parmaklarınızla kirpiklerinizin üzerine bastırmalısınız. Tamamen kuruyana kadar bastırmanız yeterli olacaktır. Kirpik kıvırma aleti olmadan kırpık kirpiklere sahip olmak için kullanılan en kolay tekniktir. Bu işlem için 2-3 dakikanızı ayırmanız kâfidir.

Kirpikleri Kıvırma Yolları

Kirpikleri Kıvırma Yolları

Kirpik Perması

Kirpik perması yöntemi, evde yapılabilecek, doğal yöntemler arasında değildir. Ancak, kirpik perması yaptırarak, ortalama 1.5–2 ay süre boyunca kirpik kıvırma derdinden kurtulabilirsiniz. Kirpik permasını, kuaförlerde yaptırabilirsiniz. Bu yöntem, kirpiklerinize son derece güzel bir görünüm kazandıracaktır. İlk öne kirpik analizi yapılır. Kirpiklerin uzun mu kısa mı olduğu önemlidir. Ayrıca, kılın ince ya da kalın olması da ayrı bir husustur. Uygulanacak ilaçlara ve ne derecede bekletileceğine böylelikle karar verilir. Devamında, yetkili kişi tarafından aşama aşama kirpik perması yapılır. Burada, iyi bir kuaförün seçilmesi önemlidir. Aksi takdirde, kirpikleriniz zarar görebilir. Kirpik permasının en iyi yönü, en az 1.5 ay boyunca kirpiklerin kıvrılmasına gerek kalmamasıdır. Bununla birlikte, kirpiklerde oldukça güzel bir görüntü yaratır. Hatta kirpik perması yaptıran kadınların büyük çoğunluğunun, rimel kullanmaya bile ihtiyaç duymadığı görülmektedir. En az 6 hafta boyunca, kirpik kıvırma aleti kullanmadan kıvrık kirpiklere sahip olmak böylelikle mümkündür. Sizde kirpik kıvırmak için alet veya farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI