Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?
  • 1 Star
    Loading...

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kişisel bakım ın çevremizdeki insanlarla iç içe olmamızı ve irtibat kurmamızı olumlu veya olumsuz etkilediği gözlemlenmiştir. Hayatımızı sağlıklı ve bakımlı bir biçimde geçirmeyi ön gören tek şey kişisel bakım yöntemleri ve ürünleridir.

 

Kişisel Bakım yaparken doğal kremler ve doğal ürünler kullanmanın çok büyük faydası olmaktadır. Zira diğer bilmediğiniz ürünleri kullandığınız zaman, alerji veya yan etki yapabilir.

Bu nedenle güzelleşmek isterken aksi bir durum yaşanabilir. Birçok kişisel bakım ürünleri satan markalar ve mağazalar vardır. Buralardan alışveriş ederken daha önce denemediğiniz bir ürünü satın almanız uygun değildir.

Fakat bitkisel bakım ürünleri ve kremler de mevcut olmakla birlikte kullanıldığında cilde istenilenden daha fazla bakım yapmaktadır.

 

Kişisel Bakım Çeşitleri

Cilt Bakımı:

El-ayak, vücut tamamı bakımı, saç bakımı, ağız ve diş bakımı, Genital bölge bakımı ve kıyafet bakımını kapsamaktadır.

Ten ve deri diye hitap edilen cilt, dış etkilerden iç organlarımızı koruyan ve her şekilde soğuk, sıcak havalara maruz kalsa da içeriye etki etmeyen, cilt denildiği zaman sadece yüz bölgesi anlaşılsa da aslında vücudun tüm dış kısmıdır.

 

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

 

Cilt bakımı için onlarca evde yapılabilen bitkisel kremler ve ürünle mevcuttur. Fakat herkesin cilt yapısı farklı olduğu için daha duyarlı ve hassas davranılması gerekir. Alerji ve yan etkilere maruz kalınabilen cilt bakımında uzmanlara danışılması en önemli etkidir.

Uzmanlar tarafından cilt analizi yaptırabilir, kuru, yağlı veya ortası bir cilde sahipseniz, ona göre bir bakım kremi satın alabilirsiniz. El ve ayak kremleri ayrı olarak önem taşımaktadır.

Ayak ve ellere sürdüğümüz kremleri diğer bölgelere sürmemeyi dikkate almalıyız. Zira çok kuru veya yağlı olan bir yüz kısmına sürülürse, cildin yapısını da tehdit edebilir.

 

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

 

Vücut Bakımı:

Yüz kısmı dışında daha çok tercih edilen bakım türüdür. En önemli nedeni ise vücuttaki kırışıklıklardır. Kırışıklıklar boyun kısmında veya bacaklarda oluşabilir.

Her türlü soruna ayrı kremi ve bakımı olan cilt bakımında, vücut lekeleri de sorunlar arasında ve bakıma ihtiyacı olan unsurlardan sayılmaktadır.

Lekesiz ve kırışıksız bir vücuda sahip olmak için her duştan sonra soğuğa yakın ılık bir su tutulması gereklidir. Vücut bakım ürünlerinin satıldığı mağaza ve markalar da ayrı kategorilerde ürünlerini satmaktadırlar.

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

 

Saç Bakımı:

Saç şekillendiriciler ne kadar farkında olunmasa da ister istemez zarar vermektedir. Şekillendirici olarak kullanılan jöle, briyantin gibi ürünler saçları azaltmakta ve dökmektedir.

Sık kullanan kişilerde görülen saç kırıkları da bu yüzdendir. Saç bakımı kişisel bakımın en önemli kategorilerinden biridir. Zira bir kişinin bakımlı olup olmaması saç yapısından anlaşılabilmektedir.

Saç bakımında asıl önemli olan saç analizidir. Saçın yağlı veya kuru olması saç bakımının en önemli özelliklerindendir. Saç bakımınızı güvendiğiniz bir kuaföre danışarak da yapabilirsiniz.

 

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kişisel Bakım İçin Neler Yapabilirsiniz?

Ağız Bakımı:

Ağız bakımı toplum içerisinde en belirgin bakım özelliğidir. Ağız, dişler ve diş etleri bakımı gerektirmektedir.

Daha sağlıklı ve bakımlı gülüşler için de bakımlı dişlere sahip olmak gerekmektedir. Diş sağlığı için satılan gargara ve macunlar ile bakım sağlanabilir.

Ayrıca misvak kullanmanın da diş sağlığında çok büyük olumlu etkilerinin olduğunu diş hekimleri de belirtmektedir.

 

Kişisel Bakım Ürünleri

  • Kozmetik bakım malzemelerinin başında gelen en önemli ürün cilt bakımı için nemlendiricilerdir. Birçok ünlü markanın cilt bakım ürünü Bitkisel veya diğer cilt tazeleme ürünleri piyasaya sunulmaktadır.
  • Kişisel bakımda bir diğer önemli şey, pudralardır. Cildi taze gösteren ve lekeleri kapatıcı özelliği mevcuttur.

 

OKUYUCU YORUMLARI