Koyu Renk Oje Nasıl Silinir?

Koyu Renk Oje Nasıl Silinir?
  • 1 Star
    Loading...

 

Koyu Renk Ojeler Nasıl Tamamen Silinir?

Bayanların, en sevdiği kozmetik ürünlerinden biri de koyu renk oje dir. Ojeler, günümüzde, maviden yeşile, her türlü renk seçeneğinde, raflarda yerlerini almışlardır. Ayrıca, çeşitli desenli ve simli olanları da mevcuttur.  Özellikle kırmızı, siyah, kahverengi ve bordo renkleri, kadınların en çok tercih ettiği renkler arasındadır. Ancak, koyu renk ojelerin sahip olduğu bir dezavantaj nedeniyle, kadınlar, koyu renk oje kullanmaktan çekinmektedir. Koyu renk ojelerin, diğer ojelere göre temizlenmesi daha zordur. Kenarda köşede bıraktığı izler, kolay temizlenmesini engeller. Bu, fazlasıyla uğraştırıcı bir durumdur. Fakat bu konuda da yeni fikirler ortaya atılmıştır. Sadece birkaç küçük teknik ile koyu renk ojelerinizin, rahatça temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Koyu renk ojeler nasıl çıkartılır? Çıkartılmasında kullanılan teknikler hangileridir?

 

Klasik Yöntem

Normal oje çıkarma yöntemini biraz değiştirerek kullanırsanız koyu renk ojelerinizi de tırnaklarınız üzerinden temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken, ilk olarak pamuğa aseton dökmektir. Ardından, bu pamuğu tırnağınız üzerinde bekletmelisiniz. Bu aşamada folyodan da yardım alabilirsiniz. Biraz bekledikten sonra, tırnağınıza pamuğu bastırarak, pamuğu çekmelisiniz. Böylelikle, koyu renk oje tırnak üzerinden temizlenmiş olur. Koyu renk ojeler nasıl çıkartılır sorusuna karşın, basit yöntemler arasındadır.

 

Koyu Renk Oje Nasıl Silinir?

Koyu Renk Oje Nasıl Silinir?

Karbonat Yöntemi

Karbonat yöntemi ile koyu renk oje nasıl çıkartılır? Karbonat tekniği ile de koyu renk ojeler, rahatlıkla temizlenebilir. Bu yöntem içinse, bir kap ya da kâseyi sıcak su ile doldurmanız gerekmektedir. Ardından, bu suyun içerisine karbonat ekleyip karıştırmalısınız. Son olarak, ellerinizi bu suyun içerisine koyarak, iki üç dakika kadar beklemelisiniz. Böylece, tırnakta kalan koyu renk ojeler temizlenir.

 

Diş Fırçası Yöntemi

Diş fırçası yöntemi, en basit yöntemlerden biridir. Bu yöntemde tek yapmanız gereken, diş fırçası ile dişlerinizi fırçaladığınız gibi tırnaklarınızı fırçalamanızdır. Bu şekilde, tırnağınızda kalan, koyu renk oje kalıntıları temizlenecektir. Koyu renk oje kullanan kadınlar, temizlenmesi aşamasında bu yönteme sıklıkla başvurmaktadır.  Koyu renk ojelerin çıkartılması için kullanılan en kolay yöntemdir.

OKUYUCU YORUMLARI